Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Zorlu barut gibi

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Altay’da, Merkez Hakem Komitesi ve hakem Boşat’a tepki büyüyor

Bursa'ya yenilen Altay, Trabzon'un altında kalırken, Zorlu ‘‘Birilerini kurtarmak, birilerine maç kazandırmak istendiği zaman Boşat'ı sipariş edenlerin oyununa geliyoruz'' dedi.

<ı>İki kulüpten destek Altay'ın, sahasında Bursaspor'a hakem Muhittin Boşat'ın taraflı tutumu nedeniyle yenilmesinin yarattığı isyan Türkiye'de ses getirdi. Kocaeli Başkanı Sefa Sirmen, Başkan Nafiz Zorlu'ya gösterdiği tepki nedeniyle, ‘‘Ağzına sağlık'' diyerek destek verirken, Ankaragücü Başkanı Cemal Aydın, ‘‘Geçen yıl ben de aynı tepkiyi gösterdim, az daha düşüyorduk'' dedi.

<ı>Kurban ediliyoruz Boşat'ı, ‘‘Altay düşmanı'' ilan etmediğini belirten Zorlu, ‘‘Birilerini kurtarmak, birilerine maç kazandırmak istendiği zaman Boşat'ı sipariş edenlerin oyununa geliyoruz. Aynı şeyi geçen yıl da yaşadık. Bu sezon da tarihi bir tekerrür gibi aynı senaryo gerçekleşti. Altay, kurban ediliyor. MHK'ye güvenimiz kalmadı'' diye konuştu.

<ı>Vural biliyordu Boşat'ın Faruk'un atıldığı pozisyonda yardımcısı Hüseyin Darıcı'nın yanına gittiğini hatırlatan Zorlu şöyle konuştu: ‘‘İnsan psikolojisi gereği herkes o anda hakeme bakarken, Bursa Teknik Direktörü Yılmaz Vural, yerde yatan futbolcusu Ömer'le konuşuyordu. Yılmaz Vural, Boşat'ın Faruk'a kırmızı kart çıkaracağını biliyordu.''

<ı>Göztepe’ye de darbe Altay'ın yaşadığı sıkıntının, Göztepe'yi de etkilediğini vurgulayan Zorlu, ‘‘Göztepe senaryonun farkında değil, kendi canıyla uğraşıyor. Altay olarak belki tehlike yaşarız, ama atlatacak gücümüz var. Bu tür oyunlar dipte karışıklık yaratacak. Altay, hakem hataları yüzünden 8-9 puan kaybetti'' dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler