« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Zorlandık ama kazandık

Banvit başantrenörü Orhun Ene, çok potansiyelli bir takıma karşı kısa oyuncularının tempoyu iyi ayarlayamadığı için maçı kaybettiklerini söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Ene, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, çok iyi oynamadıklarını belirterek, şöyle konuştu:
“Çok potansiyelli bir takıma karşı kısa oyuncularımız tempoyu iyi ayarlayamadığı için maçı kaybettik. İkinci periyodun ortalarına kadar iyi mücadele ettik ancak hücumda yaptığımız yanlış seçimlerle tempoyu kaybederek geriye düştük. Bu maç bizim için kendimizi görme anlamında önemliydi. Şimdi yarın kazanıp yola devam etmek istiyoruz.”

Bandırma temsilcisinin oyuncusu Serkan Erdoğan da maçın bir bölümünü iyi oynadıklarını ifade ederek, “Maçın sonunda yaptığımız hatalarla kaybettik. Bu sonucu hak ettiğimizi düşünmüyorum. Yarın mutlaka kazanmak zorunda olduğumuz bir maça çıkacağız. Bu nedenle mağlubiyeti unutmamız ama ders de çıkartmamız lazım” dedi.

Beşiktaş Milangaz cephesi

Beşiktaş Milangaz başantrenörü Ergin Ataman da savunmaların ön planda olduğu bir maçı kazandıklarını belirterek, şunları kaydetti:
“Maçtan önce tahmin ettiğimiz gibi savunmaların maçı oldu. İki takım da hücumda zorlandı. 12 sayı geriye düşmemize rağmen iyi bir karakter göstererek hızlı hücumlardan bulduğumuz sayılarla skor avantajını ele geçirdik. Son 4 dakikaya kadar da iyi oynadık. Alan savunmasında zorlanmamıza rağmen maçı kazanmayı bildik. Yeni bir takımız ama her geçen gün daha takım gibi oynuyoruz. Bu da sevindirici.”

Siyah beyazlı oyuncu Semih Erden de maçın öncesinde derslerine iyi çalıştıklarını belirterek, “Gerek taktiksel anlamda gerekse oyuncuları etüt etmek anlamında dersimize iyi çalışmıştık. Maçın zor olacağını da bekliyorduk. İlk iki periyotta iyi oynamasak da savunmadaki başarımızı hücuma iyi taşıyarak maçı kazanmayı bildik” dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz