Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Zorlamamıza rağmen kazanamadık

Beşiktaş Cola Turka Baş Antrenörü Burak Bıyıktay, Efes Pilsen ile Beko Basketbol Ligi play-off yarı finalinde iyi mücadele etmelerine karşın sezonu kapattıklarını söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Efes Pilsen’i hem normal sezonda hem de play-off’larda oynadıkları karşılaşmalarda iyi sıkıştırdıklarını belirten Baş Antrenör Burak Bıyıktay, “Ancak maçı kazanma noktasına geldiğimiz yerlerde gerekli hamleleri yapamadık. Bunun sonucunda da maçı kaybettik. Biz Beşiktaş Cola Turka olarak kısıtlı imkanlar ve dar kadro ile iyi mücadele ettik. Normal sezonu beşinci tamamladık. Play-off’larda da yarı final oynadık” dedi.

Yabancı oyunculardan Kevin Flecher, Brad Newley ve Fedor Likholitov’un performanslarını değerlendiren Bıyıktay ayrıca, “Sezon başında Kevin’ı aldığımız zaman insanlar bu oyuncuyu mu aldığımızı söyleyerek beğenmediler. Ancak sezon ilerledikçe Kevin’ı herkes gördü. Fedor ise sezon ortasında takıma gelmesine rağmen müthiş bir uyum sağladı. Brad Newley, bütün çalkantılılara rağmen bir Türk oyuncu gibi özveri gösterdi. Onun bu performansı hem kariyeri hem de Beşiktaş Cola Turka için önemli bir yer alıyor. Bu takımı kurarken oyuncuların kişiliklerini ön planda tuttuk. Sezon başında iki ABD’li oyuncumuzun ayrıldığını da düşünürsek bütün yabancı oyuncular özveriyle çalıştılar” diye konuştu.

Yaz döneminde yabancı oyuncularla masaya oturup görüşeceklerini de sözlerine ekleyen tecrübeli basketbol adamı, “Her zaman istikrardan yana olduğum için klübü, Türkiye’yi ve bizleri bilen oyuncular avantajdır. Bu oyuncularla elbette anlaşmak isteriz. Brad Newley ile görüştük. Ancak onun piyasası çok yükseldi. Aslında burada kalmak istiyor ama bir yandan da Euroleague takımlarından teklifler alıyor. Fedor ve Kevin ile de görüşeceğiz. Kadromuzu koruyup belki birkaç takviye ile devam edebiliriz” açıklamasında bulundu.


Bunları da Beğenebilirsiniz