« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Zorla olmuyor

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Sanlı KAPTAN

Beşiktaş'ın kapasitesini biliyorum. Ancak bu sonuç herkes gibi beni de şaşkına çevirdi. Yarışa devam etmek için kazanmak tek koşul. Ve sen kendi sahanda leblebi gibi goller yiyor, bozguna uğruyorsun. Tribünler dolu, taraftar muhteşem. Fark üçe çıkıncaya kadar da gönülden desteklediler. Gelgelelim, sahadakilerde en ufak kıpırdama yok. Gerçekten olacak iş değil.

Anlaşılıyor, bu sezon böyle geçecek. Bu kadro taraftarına ızdırap çektirmeye devam edecek. Aslında taraftarın istediği sadece galibiyet. Fakat bu kadro bunu da gerçekleştiremiyor. Zorla güzellik olmuyor.

Öyle bir ilk yarı yaşadık ki, Beşiktaş açısından tam bir facia. Zaten maç ilk yarıda bitti. Hem rakip kalede pozisyon zenginliği yok, hem de kendi kalende inanılmaz hatalar. Bu arada bir de Ünsal Çimen'in hatası. Mehmet arkadan çekiliyor, tık yok. Hemen peşinden de Kocaeli'nin golü. Belki de maçın kader anı. Peki, Kartal'ı Çimen mi yaktı? Yok hayır. Beşiktaş sergilediği oyun ve aldığı sonuç için tek mazeret ileri süremez.

Bu takım Toshack’ın eseri

Yoksa Toshack gitti, işte böyle mi oldu. Bu yoruma da katılamam. Bu takım Toshack'ın eseridir. Bu kadroyu Toshack yaptı. Transferde tek söz sahibi Toshack'tı, ne istediyse ‘‘evet’’ denildi. Ayrıca da Toshack yolun ortasında Beşiktaş'ı bırakıp gitti.

Suçlayarak hiçbir yere varamayız. Yönetim artık gerçekleri görmeli, gelecek sezonun planlarını şimdiden yapmalı. Transfer gerekli. Bu takıma en az 4 oyuncu şart. Yönetim, ‘‘İki yıl hiç oyuncuya gereksinimim yok’’ diyen Toshack'ın izinden giderse, bu takımın başına dünyanın en iyi 10 teknik direktörünü de getirseniz, herşey boşuna. Kocaelispor'u gönülden kutluyorum, Beşiktaş'a futbol dersi verdiler.
Bunları da Beğenebilirsiniz