« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Zorla atıldı

Attığı golden sonra Arda’nın gazına gelip korner bayrağı ile samba yapan Brezilyalı yıldızın bu hareketi hakem Gezer’in gözünden kaçtı. Lincoln, 1 dakika sonra topu eliyle oynayınca atılmaktan kurtulamadı.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME
G.SARAY’ın Brezilyalı yıldızı Cassio Lincoln dün profesyonelliğe yakışmayacak bir şekilde oyundan atıldı. 17. dakikada sarı kartı bulunan Lincoln, 60’ta attığı golden sonra korner bayrağını söküp samba yaptığı için ikinci sarı karttan atılması gerekiyordu. Bu hareketiyle hakem Bünyamin Gezer’in gözünden kaçan Lincoln, 1 dakika sonra topu elle oynayınca kırmızı kart görmekten kurtulamadı.

Attığı golün ardından Arda’nın yanına koşup sarılmak isteyen Lincoln, genç yıldızın "Samba samba" diye bağırması üzerine gaza gelip korner bayrağını yerinden sökerek takım arkadaşlarıyla birlikte dans etmeye başladı. Lincoln’ün bu hareketinin karşılığı sarı karttı. İlk yarıda da sarı kartı bulunan Lincoln, 4. hakem Tolga Özkalfa’nın kulaklıklı telsizle yaptığı uyarıya rağmen hakem Bünyamin Gezer’in gözünden kaçtı. Gol sevincini abartılı bir şekilde yapan Lincoln’ü atmayarak hata yapan Gezer, Brezilyalı yıldızı 1 dakika sonra topu elle oynadığı gerekçesiyle ikinci sarı karttan oyun dışına yolladı.

Tam 15 dakika direndi

Gördüğü kırmızı kartla Eskişehirspor maçı öncesi cezalı duruma düşen Lincoln’ün kurallar gereği soyunma odasına gitmesi gerekiyordu. Ancak o tüm uyarılara rağmen 15 dakika boyunca karşılaşmayı tünelin ucundaki camekanlı bölümde izledi. Fizyoterapist Abdurrahman Evin’in uyarıları sonuç vermeyince devreye oyundan alınan Kewell girdi. Ancak Avustralyalı da başarılı olamadı ve Lincoln elleri başının üstünde maçı izlemeye devam etti. Federasyon yetkililerinin uyarısı üzerine devreye G.Saraylı yöneticiler girdi ve Lincoln’ü 75. dakikada zorla soyunma odasına indirdiler. İkinci sarı kartı görecek bir hareketinin olmadığını söyleyen Linoln, "Topa elle temas etmedim" dedi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz