Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Zorla atamaya ceza davası

  Mehmet KAYMAK/DHA
  05 Eylül 2013 - 01:29Son Güncelleme : 04 Eylül 2013 - 22:58

  Adana Büyükşehir Belediye Başkanvekili Zihni Aldırmaz, 17 Ağustos 2010’da, Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Nükhet İnsel’i aynı daireye bağlı Sağlık Şube Müdürlüğü’ne atadı.

  İnsel’in açtığı dava üzerine mahkeme, atama kararını iptal etti. Belediye yönetimi, İnsel’i sırasıyla Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı’na, Sağlık Şube Müdürlüğü’ne ve son olarak Kültür ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı emrine atadı. İnsel bu atamaların iptali için İdare Mahke-mesi’nde yine dava açtı.

  ISRAR VE KASIT

  Adana Cumhuriyet Başsavcılığı konuyla ilgili iddianame hazırladı. 3’üncü Sulh Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen iddianamede, “Mahkeme kararlarına rağmen müştekinin 3 kez uygun olmayan kadrolara atamasının ısrarla ve kasten yapılıp zarara uğratıldığı” ileri sürüldü. Başkanvekili Zihni Aldırmaz ile dönemin Genel Sekreter Vekili Kaşif Barut ve Genel Sekreter Yardımcısı Mahmut Çolak hakkında ‘görevi kötüye kullanma’ suçundan 3’er yıla kadar hapis cezası istendi. Son olarak 9 Temmuz 2012’de eski kadrosu Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’na atanan İnsel’in şu anda raporlu olduğu için görevde olmadığı öğrenildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı