« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Zordu ama güzel oldu"

2012 Londra Olimpiyat Oyunları'nda altın madalya kazanan milli tekvandocu Servet Tazegül, yarı finalde karşılaştığı İngiliz rakibini coşkulu şekilde destekleyen seyircilerin tezahüratlarının “uyanmasını” sağladığını söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Erkekler 68 kiloda İngiliz Martin Stamper'ı yarı finalde 9-6 yenen Tazegül, bu maçta seyircilerin Stamper lehine yaptığı tezahüratların etkileyici olduğunu belirterek, “İngiliz rakibime karşı tatamiye çıktığımda daha uyanmamıştım, açılmamıştım. Onlar öyle tezahürat edince beni uyandırdılar. Bağırmasalardı uyanmazdım, onlara da teşekkür ediyorum” dedi.

2010 ve 2011'deki dünya ve Avrupa şampiyonalarını altın madalyayla tamamladığını anımsatan milli tekvandocu, Londra'ya da altın madalya için geldiğini ve bunu başardığı için mutlu olduğunu belirtti.

Tazegül, 2008 Pekin Olimpiyatları'nda altın madalyayı kaçırdığını dile getirerek, “Burada şampiyonluk bekliyordum. Zordu, ama zoru başardım” dedi.

SERVET TAZEGÜL MADALYASIYLA POZ VERDİ - FOTO GALERİ

Servet Tazegül, maç öncesinde stres altında olmadığını ifade ederek, “Maç günleri yaklaşırken hiçbir stresim olmaz, maç gününde kendi stresim olur sadece. Bununla mücadele etmeye alışığım. Çünkü ben her zaman o stresi yaşıyorum” diye konuştu.

“Altın madalyayı kazanmak kolay oldu mu?” sorusu üzerine ise milli sporcu, “Dışardan göründüğü gibi kolay olmadı. Biraz daha zordu. İçerideki mücadele dışarıdakiyle bir değil. Zor oldu ama güzel oldu” dedi.

“Tek derdim antrenmansızlıktı”

Londra Olimpiyatları öncesinde yaşadığı sakatlık nedeniyle 2 hafta antrenman yapamadığını anlatan Tazegül, sağlık ekibinin yoğun çalışmalarıyla bu sorunun atlatıldığını vurguladı.

Milli tekvandocu, maçlarda kendisini sakatlığın etkilemediğini ifade ederek, “Sağ bileğimde yırtık vardı. Yaklaşık 2 haftadır antrenman yapamıyordum. Sağlık ekibiyle burada çok iyi çalıştık. Yaptıkları tedaviler etkisini gösterdi. Maç günü hiçbir şekilde ağrım sızım yoktu. Tek derdim biraz antrenmansızdım. O yüzden maçlarda nasıl olacak diye düşündüm. Gayet iyi bir şekilde maçları da çıkardık” diye konuştu.

Altın madalya töreninden hemen sonra Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın kendisini telefonla aradığını anlatan Tazegül, “Gurur duyduğunu, ailece izlediklerini ve desteklediklerini, dua ettiklerini söyledi. Bunun için de çok teşekkür ederim” dedi.

Şampiyon sporcuya, turistler büyük ilgi gösterdi

2012 Londra Olimpiyatları'nda altın madalya kazanan milli tekvandocu Servet Tazegül, Londra'nın tarihi yerlerini gezdi.

Erkekler 68 kiloda altın madalya alarak Türkiye'ye Londra Olimpiyatları'ndaki ilk altın madalyasını kazandıran milli sporcu, başkentin simgelerinden Tower Bridge ve etrafında yorgunluk attı.

Olimpiyat halkalarıyla süslenen tarihi Tower Bridge önünde basın mensuplarına poz veren Servet Tazegül'e etraftaki İngilizler ve turistler de büyük ilgi gösterdi. Turistlerin kimisi milli sporcuyla fotoğraf çektirirken, kimisi de imza aldı.

AĞLAYA AĞLAYA ÇALIŞTI ANNESİ İÇİN KAZANDI

TÜRKİYE'NİN 'SERVET'İ - Foto Galeri

MADALYA TÖRENİNDE İLK KEZ İSTİKLAL MARŞI

BAKAN KILIÇ: ALTIN GİBİ BİR DELİKANLI

SERVET TAZEGÜL GURURUMUZ OLDU / WEB TVCANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler