« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Zor bir mücadele olacak"

Dünya Şampiyonu Sebastian Vettel, geçen seneki başarının tekrarlanabilmesi için Red Bull'un gelişemeye devam etmesi gerektiğini söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Vettel, 2010'da kazandığı unvan ile Formula 1'in en genç dünya şampiyonu olmuştu. Alman pilot, favori olarak girecekleri sezonda fazladan çaba sarf etmesi gerektiğini düşünüyor.

Vettel: "Başardığımız şey hepimizi çok gururlandırdı ve kimse bunu bizden alamaz. Bunun büyük bir artı olduğunu düşünüyorum ama buradan başlıyoruz, 4 test var, 20 de yarış. Herkes sıfır puandan başlıyor. Bu yüzden bu sene şampiyon olmak için herkesin şansı aynı. Zor bir mücadele olacak, uzun bir savaş. Bu yüzden tekrar odaklanmalıyız. Motivasyon sorunu yok. Bir sporcu olarak bir sonraki şeyi başarmayı dört gözle bekliyorum. Açıkçası şu anda zor bir durumdayız, muhtemelen 'tamam, odaklanalım ve şampiyonluk için piste çıkalım' dediğimiz geçen seneye göre daha zor. Bu sene farklı bir hikâye. Unvanımızı korumamız gerek. Ama geçen seneki yerimize göre gelişmemiz lazım. Aksi halde geri adım atarız ve diğerleri bizi geçer. Odağımızı korumalı ve her gün bir şey öğrenmeli, daha iyileşmeliyiz"


Bunları da Beğenebilirsiniz