« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Zor bir maç bizi bekliyor

Voleybolda, GM Capital Erkekler Avrupa Challenge Kupası'nda yarı finale yükselen Arkas Spor'un antrenörü Glenn Hoag, “Zor bir yarı final müsabakası bizi bekliyor” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Hoag, yaptığı açıklamada, dün oynadıkları Fakel maçının ilk iki setinde servis karşılamada zorlandıklarını, rakiplerinin de ilk iki sette iyi bir oyun ortaya koyduğunu söyledi.

Kendilerinin zorlandığı bölümün ardından rakip takımın bazı değişiklikler yaptığını kaydeden Hoag, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Rakibimizde oyuna daha sonra giren pasörün, pasları nereye atacağını daha iyi biliyorduk. Pasör çaprazına daha fazla top attı, bunları blokla durdurmak daha kolay oldu. Servis karşılamada yaşadığımız sorunu düzelttik. Karşı tarafın pasör değişikliği de işimize yaradı. Bizi rotasyonda kötü yakalıyorlardı, bu nedenle zorlanıyorduk 3. sette rotasyonu çevirince iyi servis karşıladık ve iyi manşet getirdik. Şimdi yarı finaldeyiz, Avusturya takımını biliyorum. Zor bir yarı final müsabakası bizi bekliyor.”

Hoag, ilk sette Burutay'la değiştirdiği Mezsaors'un kötü oynamadığını, ancak Burutay'ın servisini ve defansını kullanmak için genç oyuncuyu tercih ettiğini kaydetti.
4. sette rakip takımın maçı kazanma şansını yakaladığını, ancak o anda onu düşünmediğini kaydeden Hoag, “Kazanırız, kaybederiz, ben o anda onu düşünmedim. Sadece taktiği düşündüm, karşı tarafı okumaya çalışıyordum” dedi.

RAKİP POSOJILNICA AICH/DOB

Dörtlü final müsabakalarının kaldırılması nedeniyle bu sene takımların yarı final ve final müsabakalarında karşılaşacağı kupanın yarı finalde Arkas Spor'un rakibi Posojilnica Aich/Dob'un dışında Yunanistan'dan EA Patron Lux ve İtalya'dan Lube Banca Marche ekipleri yer aldı.

Arkas Spor, Avusturya temsilcisi ile yarı finaldeki ilk maçını 22 veya 23 Şubatta deplasmanda oynayacak.
Avrupa Kupalarında ilk kez yarı finale yükselen Avusturya temsilcisi, Avrupa Kupası maçlarını Slovenya'nın Prevalje kentinde oynuyor.

Çeyrek finalde Belçika'dan Prefaxis Menen'i eleyen Posojilnica Aich/Dob'da dünkü karşılaşmada mücadele eden 11 oyuncudan sadece biri Avusturyalıydı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz