Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Zonguldak'ta silahlı kavga

  AA
  13 Haziran 2013 - 17:20Son Güncelleme : 13 Haziran 2013 - 17:20

  Çatalağzı beldesinde aralarında husumet bulunan Ecevit Adıyaman'ı (18) öldürdüğü iddiasıyla gözaltına alınan zanlı tutuklandı.

  Merkez Çatalağzı beldesi Hacıoğlu Mahallesi'nde, aralarında husumet bulunan Adıyaman'ı öldürdüğü iddiasıyla Bülent D. (42) ile cinayet silahını saklayarak delilleri kararttığı iddiasıyla gözaltına alınan kardeşi Can D, emniyetteki ifadelerinin ardından adliyeye sevk edildi.

  Cumhuriyet Savcısına ifade veren Can D, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılırken, Bülent D. çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklandı.

  "Ben öldürmek için ateş etmedim"

  Bülent D, polise verdiği ifadesinde, Adıyaman'ın kız kardeşini bir kaç kez hastaneye getirdiğini bunun üzerine mahallede dedikodu çıktığını iddia ederek, şunları kaydetti:

  "Ecevit Adıyaman'la kız kardeşiyle mahellede dedikodum çıkması üzerine dün beldede buluştuk. Adıyaman arkadaşlarıyla birlikte bana saldırdı. Eve gittiğimde ne olur olmaz diye ruhsatlı av tüfeimi kiraladığım aracın bagajına koydum. Evden çıktıktan sonra mahallede giderken Adıyaman ve arkadaşlarıyla karşılaştım. Aramızda tekrar tartışma çıkınca tüfekle korkutmak için havaya ateş ettim. Bana yine saldırdıklarında tüfek ateş aldı. Adıyaman, bu sırada vurulmuş olabilir. Ben öldürmek için ateş etmedim"

  Olay

  Dün Çatalağzı beldesi Hacıoğlu Mahallesi'nde, aralarında husumet bulunan Bülent D. (42) ile Adıyaman arasında henüz belirlenemeyen nedenle kavga çıkmıştı. Bülent D, kiraladığı otomobilde bulanan av tüfeğiyle Adıyaman'a ateş etmiş, Soner G'yi de tüfeğin dipçiğiyle yaralamıştı. Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Adıyaman, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamamıştı.

  Kaçan Bülent D, polis ekipleri tarafından Türkiye Taşkömürü Kurumu'na (TTK) ait alanda yakalanmış, kardeşi Can D'de cinayet silahını saklayarak delilleri kararttığı iddiasıyla gözaltına alınmıştı.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı