ZONGULDAK HABERLERİ

Zonguldak'ta madenci aileleri için imza kampanyası

DHA
29.03.2016 - 18:58Son Güncelleme :
DHA

Gürkay GÜNDOĞAN/ZONGULDAK,(DHA)- ZONGULDAK'ta, maden kazalarında yaşamını yitiren işçilerin ailelerinin, Soma'daki maden kazasında ölen madenci ailelerinin yararlandığı haklardan yararlanabilmesi için imza kampanyası başlatıldı.

Soma ve Ermenek’te meydana gelen maden facialarınından ardından yapılan düzenleme ile ölen işçilerin ailelerine kamuda iş imkanı gibi haklar tanındı. CHP İl Örgütü, söz konusu haklardan Zonguldak’ta ölen maden şehidi ailelerinin de yararlanması için imza kampanyası başlattı. CHP İl Örgütü, ilk standını TTK Karadon Müessese Müdürlüğü’nde açtı. Kampanyaya Kilimli Belediye Başkanı CHP’li Ali Arslankılıç, Çatalağzı Belediye Başkanı CHP’li Adnan Akgün, teşkilat ve yönetim kurulu üyeleri de destek verdi.
CHP İl Başkanı Ahmet Altun, "Onların da devlet güvencesi altına alınmasını talep ediyoruz. Bu haklı talebimize siz madencilerin de imza vererek destek olacağından şüphem yoktur. Madenci yerin altında olduğu kadar yerin üstünde de kader ve gönül birliği içerisindedir. Bugün aramızda olmayan madenci kardeşlerimizin ailelerine sahip çıkmak hepimizin görevidir" dedi.

CHP İl Sekreteri Volkan Alkaç ise ilk günden maden işçilerinden 700 imza topladıklarını, bir hafta sürecek imza kampanyasının maden ocakları önlerinde ve ilçe merkezlerinde devam edeceğini söyledi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Zonguldak haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Zonguldak ilinden Zonguldak'ta madenci aileleri için imza kampanyası hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2016 tarihinde saat 18 58’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Zonguldak'ta madenci aileleri için imza kampanyası haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı