Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Zonguldak'ta kahreden karışıklık

  ZONGULDAK, (DHA)
  26.05.2010 - 10:51 | Son Güncelleme: 26.05.2010 - 12:17

  Peş peşe gelen ihmaller zinciri ve grizu faciası... 30 can 540 metre derinlikte kaldı. 4 gün sonra 28'inin cansız bedenlerine ulaşıldı. 2 işçi ise hala bulunamadı... Gözyaşı sel oldu 28 şehit madenci toprağa verildi. Evlerde hala acı yaşanırken bugün bir kara haber daha geldi. Toprağa verilen 6 işçinin cenazesi karışmıştı! Kimlik tespiti için bugün mezarlar açılacak...

  MADENCİLER SON YOLCULUKLARINA UĞURLANDI

  KOŞTU, YIKILDI, GÖZÜ ARKADA KALDI

  YAKINLARI ÖLÜM HABERİYLE YIKILDI / WEB TV

  KORKU VE UMUDUN FOTOĞRAFLARI      

             

  Zonguldak’ta, Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Karadon Müessese Müdürlüğü’ne ait maden ocağında 17 Mayıs'ta meydana gelen grizu faciasında yaşamını yitiren işçilerden 6'sının cenazelerinin karıştığı ortaya çıktı.                           

  İstanbul Adli Tıp Kurumu’nda 30 aileden alınan örneklerin cesetlerle karşılaştırılması sonucu en az 6 cesedin birbiriyle karıştığı belirlendi. Zonguldak Cumhuriyet Savcısı Hüseyin Özbakır, “Karışan cenazelerin mezarları açılıyor. Cenazeler, Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi morguna getiriliyor. Bu karışıklık bugün düzeltilecek” dedi.

  Facianın ardından ölenlerden 28 işçinin cesetleri kömür ocağından çıkarılmış, bunlardan 25’i ailelerinin teşhis etmesi sonucu toprağa verilmişti. Yerin 540 metre altındaki 2 madenciye ulaşma çalışmaları sürerken, kimliği tespit edilemeyen 3 işçinin cesedi ise Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi morgunda bekletiliyor.

        
                 

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı