Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Zonguldak'ın isyanı

Durmuş SEVİNDİK
SON GÜNCELLEME

Yöneticiler, 1-0 yenildikleri Kartal maçının hakemi Mustafa Aslan'ı Futbol Federasyonu'na şikayet ederken, hakemin oyuncularına kafa ve yumruk attığını öne sürdüler...

Zonguldak yöneticileri, önceki gün oynanan ve 1-0 kaybettikleri Kartal maçının hakemi Mustafa Aslan'ı kötü yönetimi nedeniyle Futbol Federasyonu'na şikayet etti. Lacivert kırmızılılar, maç sırasında hakemin oyuncularına kafa ve yumruk attığını da iddia ederek polise başvurdu.

Zonguldakspor Futbol Şube Sorumlusu Fikret Tunç, ‘‘Orta hakem Mustafa Aslan, maç esnasında futbolcumuz Ergin'e kafa, Adnan'a da yumruk vurdu. Maçtan sonra hakemden şikayetçi olduk. Ancak polis, hakemi karakola davet etmedi. Futbol Federasyonu'na da hakemi şikayet ettik’’ dedi. Hüsnü Özkara'nın yönetimden izin almadan gittiğini de belirten Tunç, ‘‘ Antrenör yardımcısı Dursun Karamustafa'da Kartal maçından sonra gitti. Takımı geçici süre alt yapı sorumlusu Ali Sunar çalıştıracak’’ diye konuştu.

Zonguldakspor'a Erkan'dan 2.darbe

Geçen sezon Antalya'da oynanan 1'inci Lig'e terfi maçında Zonguldakspor forması altında Adıyamanspor'a karşı sarı kart cezalısı olarak oynatıldığı için takımının elenmesine neden olan Erkan, yeni takımı Kartal forması altında maçın tek golünü atarak lacivert kırmızılıları yeniden yıkan adam oldu. Erkan, ‘‘Geçen sene benim hatam dışında gelişen elenme olayından dolayı üzülmüştüm. Ancak artık Kartal'ın başarısı için çalışıyorum. Bu nedenle gol atmam normal’’ dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz