ZONGULDAK HABERLERİ

Zonguldak Ülkü Ocakları Doğu Türkistan’ı Unutmadı

IHA
04.07.2015 - 18:27Son Güncelleme :

ÜLKÜ OCAKLARI DOĞU TÜRKİSTAN'DAKİ ÇİN ZULMÜNÜ PROTESTO ETTİ.

IHA

Ülkü Ocakları Zonguldak İl Başkanlığı üyeleri, Çin’in Sincan Uygur Özerk Bölgesi’ndeki uygulamaları düzenlenen basın açıklaması ile protesto etti.
Kent merkezindeki Madenci Anıtı önünde toplanan grup, ellerindeki afiş ve pankartlarla Sincan Uygur Özerk Bölgesi’nde Müslüman Türklere zulüm uygulayan Çin yönetimi aleyhine sloganlar attı.
Madenci Anıtı’nda gerçekleştirilen basın açıklamasında açıklamalarda bulunan Ülkü Ocakları Zonguldak İl Başkanı Özgür Kurt, Doğu Türkistan’da uzun yıllardır devam eden zulüm içerisinde Müslüman Uygur Türkleri’nin yaşam mücadelesi verdiğini söyledi.
Modern dünyanın gözleri önünde Uygur Türklerine sistematik olarak işkence edildiğine vurgu yapan Kurt, “Müslüman Türk olmayı başlı başına bir tehdit ve suç sayan Çin, Uygur gençlerini sorgusuz sualsiz gözaltına almakta ve bu gözaltılar ya idam ya da işkence sonucunda katliamla sonuçlanmaktadır. Her ramazan ayında baskı ve sindirme politikalarına yenilerini ekleyen Çin, Uygur Türkleri’nin oruç tutmalarını engellemek için türlü zorluklar çıkarmaktadır. Müslüman gençler alkol kullanmaya zorlanmaktadır. Doğu Türkistanlı soydaşlarımızın milli ve manevi değerlerine karşı adete bir yıkım gerçekleştirilmekte, ata yurdumuzdan hem Türk varlığı hem de Türk izleri silinmeye, yok edilmeye çalışmaktadır. Aziz milletimizi, işkenceyi kendisi için bir yol seçen ve hukuk dışı uygulamalarıyla bilinen Çin’in zulmüne ’dur’ demeye çağırıyoruz ifadelerini kullandı.
Basın açıklamasının ardından bir süre slogan atan grup daha sonra dağıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Zonguldak haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Zonguldak ilinden Zonguldak Ülkü Ocakları Doğu Türkistan’ı Unutmadı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 04 Temmuz 2015 tarihinde saat 18 27’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Zonguldak Ülkü Ocakları Doğu Türkistan’ı Unutmadı haberi güncellenecektir.

ZONGULDAK NAMAZ VAKİTLERİ

27 Nisan 2018, Cuma
 • İmsak
  04:11
 • Guneş
  05:49
 • Öğle
  12:57
 • İkindi
  16:45
 • Akşam
  19:52
 • Yatsı
  21:23
Sayfa Başı