ZONGULDAK HABERLERİ

Zonguldak’ta Cumhuriyetin 92. Yılı Kutlandı

IHA
29.10.2015 - 13:00Son Güncelleme :
IHA

Zonguldak’ta, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla kutlamalar yapıldı.
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Zonguldak Valisi Ali Kaban, Zonguldak Milletvekilleri Hüseyin Özbakır, Şerafettin Turpçu ve Zeki Çakan, Albay Haluk Selvi, Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir Valilik makamında tebrikleri kabul ettiler.
Kutlamalar tören geçişi ile devam etti. Gazipaşa Caddesi üzerinde gerçekleşen kutlamalarda ilk olarak Vali Ali Kaban ve beraberindekiler halkı selamlayarak bayramlarını kutladı.
İstiklal Marşı ile devam eden kutlamalarda Vali Ali Kaban Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla konuşma yaptı. Vali Ali Kaban, “Bugün yurdumuzun her köşesinde Cumhuriyetimizin kuruluşunun 92. Yıldönümünü büyük bir kıvanç, coşku ve heyecan içinde kutlamanın sevinç ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti, aziz milletimizin ve onun bağrından çıkan kahraman ordumuzun, Atatürk’ün önderliğinde azim, inanç ve kararlılıkla yürüttüğü büyük ve eşsiz bir mücadele sonucunda kurulmuştur. Bağımsızlık ve özgürlüğümüz için binlerce şehit verilerek çok zor şartlar altında kazanılan Kurtuluş Savaşı’nın ardından Cumhuriyetin kurulması ve ilan edilmesi, tarihin ender kaydettiği başarılardan birisi olmuştur. Cumhuriyet; büyük zorluklarla kurulan bir devletin özgürlük ve bağımsızlığa ulaşabilmek amacıyla verdiği bir mücadele sonucunda elde edilen büyük ve çok önemli bir kazanımdır” dedi.
Öğrencilerin günün anlam ve önemini belirten konuşmalarının ardından tören geçişi gerçekleştirildi. Öğrencilerin yürüdüğü esnada geçen bir ambulans polis ekiplerinin de yardımıyla kontrollü olarak tören alanından geçti. Tören, çeşitli kurum ve kuruluşlara ait motorlu araçların geçişi ile sona erdi. Öte yandan katılımın önceki yıllara göre daha fazla olması dikkat çekti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Zonguldak haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Zonguldak ilinden Zonguldak’ta Cumhuriyetin 92. Yılı Kutlandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Ekim 2015 tarihinde saat 13 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Zonguldak’ta Cumhuriyetin 92. Yılı Kutlandı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı