ZONGULDAK HABERLERİ

Zonguldak Milletvekilleri Rektör Özer’i Ziyaret Ettiler

IHA
08.07.2015 - 12:23Son Güncelleme :

MİLLETVEKİLLERİ, REKTÖR ÖZER'İ ZİYARET ETTİ

IHA

Zonguldak Milletvekilleri Hüseyin Özbakır ve Faruk Çoturoğlu, Rektör Prof. Dr. Mahmut Özer’i 7 Temmuz Salı günü ziyaret ettiler.
Milletvekilleri Karadeniz Ereğli ilçesinde eski Devlet Hastanesi binalarının yer aldığı Süleymanlar Mahallesi’ndeki arazinin Milli Emlak Genel Müdürlüğü tarafından Bülent Ecevit Üniversitesine tahsis edildiğine ait belgeyi Rektör Özer’e teslim ettiler. Milletvekili Faruk Çoturoğlu, “Uzun süredir üzerinde çalışmaları sürdürülen tahsis gerçekleştirildi. Eski EreğliDevlet Hastanesinin bulunduğu alan ve binalar Üniversitemize devredildi. Milli Emlak Genel Müdürlüğünün konu ile ilgili tahsis belgesini Sayın Rektörümüze takdim ediyoruz.” dedi.
Rektör Prof. Dr. Mahmut Özer, “Kdz. Ereğli Devlet Hastanesinin yeni binalarına taşınmasının ardından Süleymanlar Mahallesinde bulunan binalar ve arazinin Üniversitemize devrinin gerçekleştirilmesinden memnuniyet duyuyoruz. 1997 yılında Doruk mevkiinde rahmetli hayırsever Hacı Kadri Yılmaz tarafından hibe usulü inşa edilen bir binada eğitime başlayan Eğitim Fakültesi, 2007 yılında kurulan Denizcilik Fakültesi ve 2013 yılında Kdz. Ereğli Meslek Yüksekokulu’nun eğitim öğretime başlamasıyla öğrenci, akademik ve idari personel sayısında önemli artışlar sağlanmıştır. Ancak bu birimlerin Kepez ve Doruk Mahallerinde, adı geçen mahalle isimlerini taşıyan iki ayrı yerleşkede hizmet vermesi bazı güçlükler yaşanmasına sebep oluyordu. En önemli sorunlardan biri de mevcut yerleşke alanlarının ve bina kapasitelerinin yetersiz kalmasıydı. Özellikle Eğitim Fakültemiz tek bir binaya sığmayıp her iki kampüste de eğitim vermekte idi. Öğrenci, personel ve yeni birimlerdeki kapasite artış hızımız göz önüne alındığında önümüzdeki yıl Doruk yerleşkesindeki binanın ve alanın da yetersiz kalacağını öngörüyorduk. Yeni yerleşkenin öğrencilerimize sunulacak olan eğitim ve sosyal hizmet imkânlarının niteliği ile Kdz. Ereğli’de yükseköğretimin geleceği ve mevcutta yaşanan bazı problemlerin çözümünde olumlu etkileri olacağını düşünüyoruz. Devir belgeleri resmi olarak tarafımıza tebliğ edildikten sonra mevcut kampüsün ve içinde bulunan binaların eğitim amaçlı kullanılmak üzere yeniden projelendirmesi ve gerekli yatırımların yapılması süreci başlayacaktır. Ben bu sürece destek veren Zonguldak Valisi Sayın Ali Kaban’a, milletvekillerimiz Sayın Hüseyin Özbakır’a ve Sayın Faruk Çaturoğlu, önceki milletvekillerimizden Sayın Köksal Toptan’a, Sayın Prof. Dr. Ercan Candan, Sayın Özcan Ulupınar’a, Sayın Emine Çift Hanımefendiye, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Sayın Hüseyin Uysal’a, Kdz. Ereğli TSO Başkanı Yaşar Tetiker’e ve sürece destek veren herkese teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Zonguldak haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Zonguldak ilinden Zonguldak Milletvekilleri Rektör Özer’i Ziyaret Ettiler hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Temmuz 2015 tarihinde saat 12 23’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Zonguldak Milletvekilleri Rektör Özer’i Ziyaret Ettiler haberi güncellenecektir.

ZONGULDAK NAMAZ VAKİTLERİ

21 Şubat 2018, Çarşamba
 • İmsak
  06:08
 • Guneş
  07:33
 • Öğle
  13:13
 • İkindi
  16:09
 • Akşam
  18:40
 • Yatsı
  20:00
Sayfa Başı