Gündem Haberleri

  Zonguldak DSP, karıştı

  Hürriyet Haber
  17.09.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Devlet Bakanı Hasan Gemici'nin Zonguldak gezisinde, DSP Milletvekili Boray Baycık'ın Kozlu Belediye Başkanı ile birlikte İl Başkanvekilini dövdüğü iddiası partiyi karıştırdı.

  Gemici'nin 12 Eylül'deki Kozlu Sağlık Merkezi açılış töreninden önce, DSP Milletvekili Boray Baycık, Kozlu Belediye Başkanı Yusuf Kaldı, Ereğli İlçe Başkanı Ömer Gültekin ile bir belediye zabıtası, İl Başkan vekili Zeki Uslubaş'ı protokolün önünde dövdüğü öne sürüldü. İl Başkanı Faruk Gökmen, İl Başkan vekili Zeki Uslubaş'ı dövdüklerini iddia ettiği milletvekili Baycık, Belediye Başkanı Kaldı ve Ereğli İlçe Başkanı Gültekin'i güruh olarak niteledi ve çete kurmakla suçladı. Gökmen, ‘‘Bütün yetkilileri göreve çağırarak nizamın sağlanması konusunda harekete geçmelerini bekliyoruz. Bu çirkinliği Zonguldak halkına şikayet ediyoruz’’ dedi.

  Milletvekili Boray Baycık olayla ilgili kendisine yöneltilen suçlamalar hakkında açıklama yapmazken Kozlu Belediye Başkanı Yusuf Kaldı, kavgayı yatıştırmak için Baycık'la araya girdiklerini söyledi. Kaldı, ‘‘Partimin il ve ilçe teşkilatlarının konuyla ilgili beyanatları seçimler öncesi beni yıpratmak içindir’’ dedi.


  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı