Gündem Haberleri

  Ziyarette acı sürpriz

  Cavit YILDIRIM/DHA
  27.11.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Muğla’da ziyarete gelen dedesi tarafından vücudundaki morluklar fark edilen ve beyin travması geçirdiği saptanan 14 aylık Sevinç’in annesi tarafından dövüldüğü ileri sürüldü. Suçlamayı kabul etmeyen anne “3 yaşındaki ağabeyi kıskançlıktan dövdü” dedi.

  MUĞLA’nın Yatağan İlçesi’nde, Tahsin Baylan (59), geçen salı günü torunları Erdem (3) ile 14 aylık Sevinç’i sevmek için oğlu Ergün Baylan’ın Çamlıbel Beldesi’ndeki evine gitti. Annesinin kucağındaki torunu Sevinç’in vücudundaki morlukları fark eden dede, hemen bebeği sağlık ocağına götürdü. Minik kız, ilk müdahalenin ardından ambulansla önce Yatağan, ardından da durumu ağır olduğu için Muğla Devlet Hastanesi’ne sevk edildi.

  6 ay önce de dövülmüş

  Beyin travması teşhisi konularak Yoğun Bakım Ünitesi’nde tedaviye alınan minik kızı, annesi Feriştah Baylan’ın (27) dövdüğü ileri sürüldü. Polisin, ifadesine başvurduğu anne suçlamaları kabul etmeyerek, “Ağabeyi, kıskançlık nedeniyle dövdü” dedi. Baba Ergün Baylan (31), eşinin bugüne kadar çocuklarını dövdüğüne tanık olmadığını belirterek şunları anlattı: “Eşim daha önce menenjit geçirdi. Bu nedenle psikolojik sorunları var. 6 ay önce oğlum Erdem kıskanarak, kızımın başına televizyon kumandasıyla vurdu. Kızımızın yüzü morardı. Hastaneye götürdük. Doktorlar, eşimi suçladı. Hakkında dava açıldı. Dava sürüyor. Eşimin anlattığına göre yine oğlum kıskançlık nedeniyle kardeşini dövmüş.” Feriştah Baylan’ın, 2’nci çocuğu Sevinç’i kabullenemediği için sürekli dövüp hırpaladığı iddiasıyla, komşularının ve sağlık ocağı personelinin daha önce jandarma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne şikâyette bulunduğu belirtildi. Soruşturma sürüyor.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı