« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ziya Şengül: Zoraki galibiyet

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Ziya ŞENGÜL

FENERBAHÇE, İstanbulspor karşısında iyi futbol oynamadı ama bir sürü gol kaçırıp, Tayfun'un da sert bir şutuyla gol bulup maçı kazanan oldu. F.Bahçe'nin iyi oynamayışına alıştık artık. Futbolda her zaman iyi oynayan kazanmıyorsa, F.Bahçe de kötü oynaya oynaya kazanıyorsa biz ne diyelim.

Rüştü'nün son dakikadaki sakatlığı nedeniyle yerine gencecik Oğuz görevlendirdi. Oğuz, Rüştü'yü aratmayacak kurtarışlar yaptı, belki de takımı F.Bahçe'nin İstanbulspor karşısında galip gelmesinde en büyük etkenlerden biri oldu.

YERLERDE SÜRÜNDÜLER

F.Bahçe, orta saha organizasyonunda inanılmaz pas hataları içinde gözüküyor. Kemalettin'le Ogün yılların deneyimine sahip ve tecrübeli olmalarına rağmen, ne yazık ki bu bölgenin hakimi olamıyorlar. Kemalettin maçın ilk yarısında kafayla boş kaleye, ikinci yarıda aynı şekilde inanılmaz kolay olacak golü kaçırınca, kötü futboluna goller kaçırmayı da ekledi. Ogün için söyleyeceğimiz, şanssız olduğudur. Gol şutunun direkten dönüşüde bunun göstergesi.

F.Bahçe'nin hücum bölgesinde Boliç, Moldovan, Preko, yerlerde sürünen, hiçbir etkin görüntü vermeyen suskun gol ayaklarıydı. Kısacası F.Bahçe'de, kaleci Oğuz ve iştahlı futboluyla Abdullah göz dolduran futbolculardı.

İstanbulspor'un, iyi top yapan, sahanın her yerinde F.Bahçe'den üstün oynayan takım görüntüsünün yanısıra, gol bölgelerinde golü unutan olması, iyi futbolunu skora yansıtamamasına neden oldu. Futbolun sadece orta sahada iyi oynuyor gözükmekle kazanılmadığını anlamaları lazım.


Bunları da Beğenebilirsiniz