« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ziya Şengül: Zenginler ağlamaz

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Ziya ŞENGÜL

Fenerbahçe zengin kulüp oldu. Takımı da kadro olarak zengin ve kaliteli. Fenerbahçe, kulüp olarak Baliç'in satışından gelen parayla, Alpay, Ogün, Sergen, Moshoeu, Johnson ve Preko'yu renklerine bağladı.

Fenerbahçe'de görünen şu ki, satışlar da iyi, alışlar da. Alış verişi bu kadar kulüp adına artılar oluştururken, geriye bir tek şey kalıyor. O da beklenen ve özlenen şampiyonluk.

Fenerbahçe kulüp olarak iyi yönetilir, teknik adamların işine meraklı yöneticiler tarafından çomak sokulmazsa şampiyon olur.

Olmaması için hiçbir sebep göremiyorum.

<ı>ŞAMPİYONLUK ŞART

Hele bu kadroyla bu kez de şampiyonluk olmazsa, kanımca tüm Fenerbahçelilerin dünyası bir kez daha yıkılır. Ama bu seferki çok ağır ve yıpratıcı olur.

Geçen seneki sakatlıkların da bu sene tekrar yaşanmayacağına inanıyorum. Her ne kadar Kemalettin'in ligler başlamadan kolu kırılması talihsizlik ve şanssızlık olsa bile, çok önemli görmüyorum. Bu tarz kol kırıklığı kısa zamanda geçer ve top oynamasına da engel olmaz.

Ogün'ün sakatlığı koşar adımlarla iyileşiyor. Bu iyileşme dönemi elbette tüm Fenerbahçelilerin sevincidir.

Preko için iyimserim. Rıdvan gibi bir futbol adamının güvenerek aldığı bu oyuncu, lig başlarındaki maçlarda sahadaki yerini alır.

Moshoeu ile tekrar sözleşme yapılması olumlu sonuçtur.

<ı>SERGEN'SİZ FENER OLMAZ

Sergen'e gelince... Onsuz Fenerbahçe hiç düşünemiyorum, hiç de düşünmedim zaten.

‘‘Allah bir futbolcuyu yaratmış, Türkiye'nin orta yerine getirip koymuşsa elbette adı Sergen'dir.’’

Fenerbahçe, Johnson'la da ayrı bir güç kazanmıştır. Hele Abdullah'la gücüne daha da başka bir güç katmıştır.

Fenerbahçe zengin yetenekli ayaklardan kadro sahibi gözükürken, bu ayakların sahipleri verimli ve hamarat olmalıdırlar. Olacaklarına elbette inanıyorum. Taa liglerin sonuna kadar da inancımı yitirmeyeceğim. Yönetim de iyi işler yapmış, zenginlerin zenginiyse, o zaman zenginler ağlamaz diyorum..
Bunları da Beğenebilirsiniz