Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ziya Şengül: Yönetim ve Rıdvan

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Ziya ŞENGÜL

Fenerbahçe yeni sezona iyi bir kadro kurdu. Tüm Fenerbahçeliler yeni transfer edilmişlere tam destek veriyorlar. Fenerbahçe yönetimini de kutlamayan yok gibi. Daha da ileri giderek ‘‘İşte transfer, işte Fenerbahçe Kulübü bu’’ diyorlar. ‘‘Yönetim daha ne yapsın? Teknik patron Rıdvan kimi istediyse aldılar. Yeni yüzyılın takımını kurdular. Geriye ne kaldı, şampiyonluk.’’

YÖNETİMİN TERSİNE

Geçtiğimiz sezonda alınan bazı kararlarla başlayalım, sonra bu yeni sezona bakalım. Fenerbahçe yönetimi Kemalettin ve Saffet'i yollamış, ‘‘Bir daha da kulüpten içeri giremezler’’ demişti. Rıdvan görev başı yapınca bu iki futbolcuyu geri istedi ve aldı. Arkasından yönetim kurulunun Rüştü'den aldığı kaptanlık bandını Rıdvan iade-i itibarla Rüştü'ye geri verdi. Rıdvan, ‘‘Baliç mutlaka Fener'de kalmalı’’ dedi, Baliç satılma noktasına geldi. Eğer Real Madrid istenilen parayı verirse gidecek. Giderse Rıdvan'ın isteklerini ve yetkilerini nereye koyup düşünür olacağız. Bu kadar yetki kargaşasında üstüne üstlük Alpay ve Sergen dargınlığı gündeme geldi.

HERKES İŞİNİ YAPSIN

Kulüp başkanının son zamanlardaki beyanları ise gerçekten hayret verici. Cemil ve Rıdvan'ın arasını bozacaklar senaryosu bilmiyorum ki hangi adresi gösterir gibi oluyor. Hepsi bir yana yetkililerin tümü kendi işlerini yapsınlar. Yönetim kulübü, Cemil ve Rıdvan takımı yönetsinler. Hiçbiri diğerinin işine karışmasın. Rıdvan'a yol verilsin, sabırla neticeler beklensin. Tüm yetkileri Fener'in geleceğine akılcı yatırım olsun.

Rıdvan bir karar alıyorsa yönetim sahip çıkıp arkasında dursun. Aynı Rıdvan da yönetim kararlarını önce gözden geçirsin, sonra uygulamaya koysun. Ancak birlik beraberlikle beklenen sonuç elde edilir.

Yoksa ‘‘evet’’ yoksa dilim varmıyor söylemeye!..
Bunları da Beğenebilirsiniz