« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ziya Şengül: Yerle bir

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Ziya ŞENGÜL

FENERBAHÇE gibi Türk futbolunun gelmiş geçmiş en büyük devlerinden biri dün G.Antep'te, G.Antepspor karşısında yerlebir oldu. G.Antepspor'u canı gönülden alkışlıyorum. Hele ki Beşiktaş'tan dışlanıp buraya gelen Oktay'ı ortaya koyduğu futbol, attığı birbirinden güzel dört gol için alnından öpüyorum. G.Antep, Oktay'la dört gol atarken, İbrahim'in enfes bir golü vardı ki, G.Antep Stadı'nın tribünlerinde Pele ve Maradona olsaydı, onlar da ayakta alkış tutardı.

Fenerbahçe, acz içinde, formasını inkar eden, mazisine sırt çeviren bir takım olarak çıktı karşımıza. Kemalettin diye kaptanlık seviyesine gelmiş bir oyuncudan bahsetmek isterim. Bir futbolcu takımını daha maçın ilk yarısında kırmızı kart görerek 10 kişi bırakmaz. Kemalettin hala kendisiyle sahada kavga etmeye devam ededursun, F.Bahçe'nin dibine dinamit koyduğunun farkında bile değil.

SEYİRCİYE YAZIK

Biz belki ağır eleştiriler yapbiliriz. Bu kadar kötü top oynayan bir Fenerbahçe takımına başka ne yapalım? Alkış tutup, ne kadar iyi ettiler de böyle güzel yenilgiler aldınız mı? diyelim. Fenerbahçe seyircisinin böyle yenilgileri hak etmediğini belirtmek isterim. Yazıktır, günahtır.

Biz Fenerbahçe'yi ya çok gözümüzde büyütüyor, kazanmasını bekliyoruz. Ya da rakip takımların Fenerbahçe karşısında büyüklüğünden korkup maçı kaybedeceklerini zannedip, yanılgıya düşüyoruz.

G.Antepspor'u bu muhteşem galibiyeti ve ortaya koymuş olduğu enfes futboldan dolayı bir kez daha kutluyoruz. Kendilerini alkışlarken, F.Bahçeli futbolcuların da bu yenilgiden sonra artık şapkalarını önlerine koyup, onlara gönül verenleri ne kadar üzüntüye üzüntüye ittiklerini düşünmelerini isterim:


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler