« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ziya Şengül: Ogün ile son dakika...

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Ziya ŞENGÜL

F.BAHÇE, Altay karşısında Ogün'ün son dakika golüyle beklenen galibiyeti kazandı. Fenerbahçe son haftalarda hep tenkit edilen, başarısız futboluyla devamlı gündemde kalan takımdı. F.Bahçe'yi Altay karşısındaki futbolundan değil, maçı kazanma arzusundan dolayı kutlamak isterim. F.Bahçe maçın hemen başında Abdullah'ın frikik golüyle öne geçince iyi futbola özen gösterip rakibi Altay'a pres yapan ve bu süre içinde üstüste gol pozisyonları bulan, bulduğu bu gol pozisyonlarını da hovardaca kaçıran oldu. Kaç tane gol kaçtığını merak edecek olursanız, üç tane üstüste net gol pozisyonunu size söyleyebilirim. Serkan'ın Altay adına kaydetmiş olduğu beraberlik golü ise görüntü olarak gerçekten güzeldi. Burada Rüştü'yü suçlu bulmam ama savunmadaki Saffet, Serkan ve Alpay'ın pozisyon yanlışları içinde bulunduğunu belirtmek isterim.

KEMALETTİN'İN HÜNERİ

F.Bahçe'de Kemalettin'i bu maçtaki futboluyla kutlamak isterim. İyi futbol sergiledi, iyi gol pasları attı, hele ki Preko'nun Fenerbahçe adına atmış olduğu ikinci goldeki pası, golü atandan daha fazla Kemalettin'in hüneri olarak göründü.

Altay'ın ikinci yarıda Serkan'ın kırmızı kart görüp 10 kişi kaldıktan sonraki F.Bahçe'nin görüntüsü hiç de iç açıcı değildi. 2-1 gibi bir skorla önde götürülen bir maçı F.Bahçe gibi bir takım, rakibi 10 kişi kalmış olmasına rağmen nasıl zora sokabiliyor aklım almıyor.

F.Bahçe, Altay'ın 10 kişi kaldığı sürede ortaya koyduğu futbola zaman zaman mahkum gözükürken, Altay'ın Hasan tarafından atılan ikinci golü sarı lacivertlileri sıkıntılar içine soktu. Arkasından Sinan'ın Rüştü'yü de çalımlayıp boş kaleye yuvarladığı top da kale direğine nişanlanıp gol olmadıysa bu F.Bahçe adına Tanrı'nın lütfudur derim. Tam maç gitti gidiyor derken, Ogün'ün son dakikada atmış olduğu golle F.Bahçe rahat bir nefes alıp galibiyet keyfini yaşayan oldu.


Bunları da Beğenebilirsiniz