« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ziya Şengül: Moshoeu

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Ziya ŞENGÜL

MAÇIN henüz 2. dakikası, Ali Yılmaz sol taraftan nefis bir orta yapıyor, Muzaffer de güzel bir şekilde Erzurumspor adına golü tamamlıyor.

Bunun hemen arkasından Oulare kafayla Fenerbahçe golünü atıp ilk yarıyı eşitliyor.

Bu ilk yarının altını çizmek istiyorum. İlk yarıda Erzurumspor, F.Bahçe'ye inanılmaz bir şekilde baskı kurarken en az da bir treyler dolusu gol kaçıran oldu. Kısacası, özellikle ilk yarı Erzurumsporlu hücumcularla Engin arasında tipik bir düello görüntüsündeydi.

Erzurumspor'da Alexander olsun, Enes olsun, Ali Yılmaz olsun, inanılmaz kale dibinden kaçırdıkları goller vardı ki, bu gollere F.Bahçe adına izin vermeyen, kalesinde devleşen Engin'di.

İSTEDİĞİMİZ FENER

Bu maçı eğer F.Bahçe farklı kazandıysa ilk önce Engin'in ilk yarıdaki birbirinden güzel kurtarışlarına, daha sonra da ikinci yarı oyuna giren Moshoeu'ye yatsın kalksın dua etsin. Moshoeu ile futbol adına iyi görüntüler sergileyen F.Bahçe, ikinci yarının hemen başında bu oyuncunun ayağından galibiyet golünü bulurken maça da sahaya da ağırlığını koydu.

Moshoeu'nin sert şutu üçüncü kez Erzurum kalesine girerken direğe çarpıp geri döndü. Erzurumsporlu Eyüp'ün ayağına çarpıp F.Bahçe adına üçüncü gol oldu. Oulare'nin maçı farklı skora götüren dördüncü golü de gelince özellikle ikinci yarıdaki F.Bahçe bizim istediğimiz, gollere koşan, iyi futbola niyetlen oldu. Maçın skorunu da yine Erzurumsporlu futbolcu Ali Rıza'nın kendi kalesine attığ gol belirledi.

Yalnız ikinci yarıdaki Fener'e golleriyle birlikte alkış tutuyoruz. Erzurumspor da bu kadar gol kaçırmanın faturasını kalesindeki Fener golleriyle ödemiş oluyor.


Bunları da Beğenebilirsiniz