« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ziya Şengül: Hiç sevmem

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Ziya ŞENGÜL

Sezon başını hiç sevmem. Hele hazırlık dönemlerindeki abartılı haberleri, oynanan abuk sabuk maçları hiç ama hiç sevmem.

Fenerbahçe çok önemli transferler yaptı. Kadrosunu güçlendirdi. Geçen sene Okocha, bu sene de Baliç'i inanalmaz milyon dolarlara dünya çapındaki kulüplere sattı. Bu iki futbolcunun satışından Fenerbahçe kulüp olarak 38 milyon doları kasasına koyarken, iyi değil çok iyi yaptı. Buraya kadar tüm işlemler tamam. Kafama takılan iyi olmayan, Fenerbahçe gibi bir takımın Almanya kampını bedavaya getirsin diye ne olduğu belirsiz organizatörlerin dümen suyuna girmesidir.

OLACAK İŞ Mİ

Rıdvan gibi aklı başında bir sorumlunun da bu oynanan Almanya'daki maçları pek içine sindirdiğini sanmıyorum. Fenerbahçe takım olarak da kulüp olarak da bu kadar ayağa düşürülmemeli. Biraz ayıp oluyor çünkü.

Koskoca Real Madrid kulübünün başkanı Baliç'in transferi için Fenerbahçe'nin ayağına kadar geliyor, daha sonra da Fenerbahçe gazozuna mahalle maçları oynuyor. Olacak iş mi bu? Hangi akıl mantık bu uygulamayı kabul eder.

GİDENİ ARATMAMALI

Baliç gitti yerine kim gelecek merakımızdır. Futbolcu satışları ne kadar iyi gözükse de Baliç'in yerine gelecek olan her kimse adam gibi adam, futbolcu gibi futbolcu olmalı. Kısacası gelen gideni aratmamalı derim. Bundan evvel oynanan gazozuna maçların hepsini gerçek dışı görüyorum. İlk kez gerçek anlamda oynanacak maç İstanbul'daki Paris St. Germain maçıdır. İşte o zaman Fenerbahçe'nin eksilerini ve artılarını göreceğiz.

Rıdvan TSYD'nin yanı sıra lige hangi takımla sahaya çıkmayı düşünüyorsa, o takımla sahaya çıksın isteriz. üç maç cezalı Moldovan bu tür maçlarda görevlendirilmemelidir. Veresiye futbolcularla lige hazırlık yapılmaz. Rıdvan'ın tüm akıl dolu futbol şablonu elbette yerli yerinde olacaktır. Bundan da ne benim ne de benim gibi düşünenlerin asla kuşkusu yoktur !
Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler