« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ziya Şengül: Havlu attılar

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Ziya ŞENGÜL

ALIŞAGELMİŞ hep F.Bahçe ile başlayıp, F.Bahçe ile bitirmek istemiyorum bu kez yazımı. Bu kez G.Birliği'nden söz etmek istiyorum. İyi bir takım görüntüsünde. F.Bahçe'yi kendi saha ve seyircisi önünde yerin dibine sokarcasına net bir skorla yenerken, futbol adına da sahanın her yerinde F.Bahçe'ye olağanüstü üstünlük sağladı.

G.Birliği çok kolay maç kazanıyor. Özellikle F.Bahçe maçlarını çok kolay alıyor. Geçmişte de böyle oluyordu, dünkü maçta da böyle oldu. F.Bahçe'nin, bu sene lige havluyu çok daha önceki maçlarda attığını biliyorduk ama bir türlü kondurmak istemiyorduk. Şampiyonluk şarkıları ile lige başladılar, ikincilik ve Şampiyonlar Ligi'ni hedeflediler, üçüncülükle UEFA'ya gideriz zannettiler. Hiçbir umut ettikleri kapıyı açamadılar. Bu F.Bahçe'den ne köy olur, ne de kasaba. Artık birer birer futbolcuları eleştirmekten bıktık usandık. Seyirci desteklese de, desteklemese de bu F.Bahçeli futbolcuların tümü miadını doldurmuş gözüktüler.

ENGİN'İN HATALARI

Daha geçen haftaki Erzurum galibiyetinde kaleci Engin'i kurtarıcı göstermiştik. F.Bahçe galibiyetini Engin'in kurtarışlarına bağlamıştık. G.Birliği maçında ise geçen haftanın kurtarıcısı Engin takımını batıran kaptan oldu. Öylesine inanılmaz iki tane gol yedi ki... Birinci gol Ümit Özat'ın frikik, üçüncü golde Kona'nın atmış olduğuydu. Bu her iki golde tecrübeli kaleci Engin'in futbol hayatında yediği en kötü iki gol oldu. Suç patenti tamamen kendisine aittir.F.Bahçe Moldovan'la bir kafa golüyle umut ışıklarını yaktığı an söndürdü ve de G.Birliği'nin farklı galibiyetine boyun eğmek zorunda kaldı. Biz G.Birliği'ni canı gönülden alkışlayıp, kutlarken, F.Bahçeli futbolcuların her birine birer birer anneannelerinin liglerinde oynamak isteklerini alkışlarımızla belirtmek isteriz.


Bunları da Beğenebilirsiniz