« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ziya Şengül: Görmedin mi Turhan

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Ziya ŞENGÜL

SEVGİLİ Turhan Sofuoğlu futbolculuğunda seni beğenen alkışlayanların arasındaydım. F.Bahçe alt yapısında görev aldın, üst üste başarılara koşan adam oldun. F.Bahçe'nin alt yapısından Türkiye Ligleri'ne birer ikişer değil, onar onar futbolcular kazandırdın. Şimdi sana sormak isterim. Senin yetiştirdiğin gençlerden Gökhan olsun, Serkan olsun, dışarıdan transfer edilmiş olsa bile Tufan olsun, Güvenç olsun, Efe'leri, Ömer'leri de ilaveten koyarsak, bunları sen oynatmayacaktın da, hiç tanımayan birisinin oynatmasını mı bekleyecektin?

Dün gencecik Gökhan'ı izledim. Yahu bu çocukları kenarda tuta tuta turşusunu mu kuracaksın. Bir sezon içimizi kuruttun, Oulare'lerle, Preko'larla kahır mektubu yazmakla biz sıkıldık, sen bu gençleri oynatmadın. Hiç utanmadın mı? Gökhan'cık iyi oynadı, yürekten oynadı. Şık ve güzel bir de gol attı. Tufan da Beşiktaş maçıyla birlikte iyi olma yolunda. Bunları daha önce oynatsaydın ya, güzel Turan kardeşim. Senin bu yaptıklarına, ‘‘Kör müsün be adam’’ derler ve de hesap sorarlar.

YERLERDE SÜRÜNDÜ

Gökhan'ın yanı sıra, bu maçta hiç de iyi futbol sergilemeyen Moshoeu maçın ilk yarısında zoraki bir gol atıp, bu sezonu tamamlayan adam oldu. F.Bahçe takım oyununu bir kenara bırakmış, rakibi Denizlispor gibi gayeden uzak, öylesine bir futbol sergilemeye çalıştı. Geçen Beşiktaş maçının galibi F.Bahçe'deki enfes golün sahibi Moldovan bu maçta yerlerde sürünendi ve yine yoktu. Üstelik de en fazla golle burun buruna gelen adamdı.

İlk yarıda F.Bahçe kalecisi Denizlisporlu oyuncuyu ceza alanı içinde yere indirdi. Karar, penaltı olmalıydı. Bunu, Sabit Hacıömeroğlu hakemimiz nasıl görmezlikten geldi, şaşırdım kaldım.

Yazımızı noktalarken, Denizlisporlu Yusuf Şimşek'ten biraz söz etmek istedim. Top tekniği iyi. Becerikli gol pasları var. Oyunu da iyi görüyor. Topsuz oyunda yok. Yalnızca top ayağında iyi futbolcu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz