« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ziya Şengül: Geleceğe yatırım

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Ziya ŞENGÜL

Bu yazıyı Paris'ten yazıyorum. 10-12 yaş grubundaki G.Saraylı miniklerin Paris'teki başarısına alkış tutarak kalemimi oynatıyorum. Dünya Kupası'na kucak açmış, Paris Saint Germain takımını Avrupa büyüklerinden biri olarak göstermiş Parc des Princes Stadı'nda, G.Saraylı miniklerimiz, milli takım forması ile bizleri temsil ederken, penaltılarla bu uluslararası turnuvanın ikincisi olmuştur. Fransa birinci olurken, tribünde seyredenlerin çoğu Fransa'dan çok, bizim geleceğin büyük futbolcularını alkışladılar.

Bu minikler arasında inanılmaz derecede beni etkileyen 5 numaralı Erkan diye bir evladımız var. Libero oynuyor, sanki büyümüş de küçülmüş. Topu bu kadar ayağına yakıştıran, oyunu genç yaşta profesör edasıyla okuyan bu ismin altını kalın çizgilerle vitrine koyuyorum. Futbol ahkamı kesen bizler, gelecekteki Erkan Ferin ismini yazıp, bir kenara koymalıyız. G.Saray'ın 10-12 yaş grubundaki bu takımına Danone SA firmasını sponsorluk yaptı. Geleceğin yıldızlarına, ülkemizde holding bazında yatırım yapan ne kadar büyük firma varsa, bu satırlardan davetiye çıkartıp, devamlılığı temenni ediyorum. Yalnız bununla kalmayıp, federasyonun da aynı tarz istek ve arzusunun devamlı olmasını isteriz.

KAFAMIZI KUMDAN ÇIKARALIM

Tamer Güney gibi genel koordinatörlük yapan, Zafer Koç gibi en alttan başlayan G.Saray miniklerine ufukları açan kişiler, koskoca alkışa değer isimlerdir. Fedeasyonun bölge başantrenörü, geçmişin milli kalecisi Şükrü Ersoy ağabeyimizin not tutmaktan şahadet parmağının nasıl tutmaz olduğunu söyleyebilirim. Biz köşe yazarları kafamızı kuma sokmuş, büyükleri izlerken, geleceğin bu yıldızlarını unutmuş gözüküyoruz. Lütfen biraz da tabana bakıp, sonra zirve yarışını takip eden olalım. Holdinglerle, federasyonla ve biz köşe yazarlarıyla...

Yazımızı burada noktalarken, bizim Fener'in bahçesine bakmadan da geçemiyorum. Oldum olası bindiği dalı kesmeye meraklı bir kulübüz. Denizli'de birkaç futbolcu beğendik, altın tepside Beşiktaş Kulübü'ne hediye ediyoruz. Jetpa Fadıl'ın dolar bazındaki kuyumcu dükkanı devamlı artış gösteriyor. Alpay'la Oktay da bu kafalarla Siirt'e demir atarlar. Şimdi Paris'ten İstanbul rüzgarları kulağıma böyle eserken, F.Bahçe yine kendi kendini karıştırmaya devam ededursun. Yine üzüntüler ve sıkıntılar F.Bahçe'ye gerdanlık olsun istemiyoruz. Çünkü Fener'in kokuşmasından biz bile sıkıldık artık. Bir aklı başında kişi çıkıp, yeter deyip doğru yolu göstersin. Başka hiçbir istek ve dileğimiz yok.


Bunları da Beğenebilirsiniz