« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ziya Şengül: Dostluğa çağrı

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Ziya ŞENGÜL

MİLENYUMUN ilk aylarında Fenerbahçe Kulübü görkemli bir kongre yaptı. Katılım ne kadar yüksek olursa olsun, nezih ve kaliteli görüntü, inanılmaz şekilde etkileyiciydi.

Çocuk yaşta geldiğim Fenerbahçe Kulübü'nde, hep şık insanları görmüştüm. Yönetiminden, tribün seyircisine kadar herbir Fenerbahçeli kalite olarak gösterilirdi. Hatta Kadıköy'den Pera'ya vapurla geçerken kravatsız hiçbir Fenerbahçeli göremezdiniz.

Son yıllarda göremediğimiz bu kalitede Fenerbahçe'yi, geçtiğimiz gün Acıbadem İSTEK Vakfı'nda üyeleri şık insanlar olarak görebildik. Kazanan Aziz Yıldırım yeniden başkanımız oldu. Hem Aziz Yıldırım'a, hem de Fenerbahçe'ye hayırlı uğurlu olsun.

Bundan önceki iki yıllık dönemde Aziz başkan ya şanssız, ya da deneyimsizdi. Şu sloganını çok sevmişimdir: ‘‘Herkes bir gün Fenerbahçeli olacak.’’ Ve arkasından, ‘‘Şampiyon Fenerbahçe.’’

<ı>KIRGINLIKLAR BİTSİN

Bu iki sloganın da gerçekleştiğini söyleyemeyiz. Yaptığı tesisler her ne kadar birbirinden güzel ve görkemli olsa bile, Fenerbahçe'nin şampiyon olamayışı, Galatasaray takımı ile arasındaki puan farkının ulaşılamaz oluşu, hiçbir Fenerbahçeli'yi mutlu etmemiştir.

Fenerbahçe bu sezon futbol ve basketbolda bekleneni veremezken, geçtiğimiz iki yılın şampiyonu PAF takımı da ağabeylerine özenircesine kötülüklerle dans etmeye başladı.

Biz şimdiki yeni dönem Fenerbahçe yönetimini ve Aziz Yıldırım'ı bir kez daha başkan olmasından dolayı kutluyor ve de beklentilerimizi sıralamak istiyoruz. Aziz başkan, ‘‘Kırgınlıklar bitsin artık’’ diyor. Bitsin başkanım, bitsim. Kırgınlıkların hepsini bitiren de sen ol. Benim başkanım birleştirici ve de bütünleştirici başkandır. Şimdi deneyimlisin artık. Yeniden oluşan yönetim kadron herbiri hünerli ve kaliteli insanlar.

Pekişecek Fenerbahçe dostlukları ile hedeflenen şampiyonluk elbette Fenerbahçe'nin müzesine düşer. Fenerbahçe'nin verilip de olmayan tek sözü şampiyonluksa önümüzdeki sezon bunu gerçekleştirecek önlemler alınsın. Bu seneki gibi duygusal, Rıdvan, Zeman gibi saçmalıklarla sezon başı yapılmasın. İyi bir kadro, akıllı transfer ve oturaklı Fenerbahçe yönetimiyle gelecek yeni sezonda başarılar da beklenildiği gibi iyi olsun isteriz. Hepinize bol şanslar.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler