« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ziya Şengül: Derbi sever

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Ziya ŞENGÜL

40 yıldır futbol sahalarındayım, böylesine komik bir derbi izlemedim. Her iki takımın futbolcuları da bizim yıldızlarımız. Bunların değerlerini değme kuyumcular bile zor belirlerler. Kalecisi Oğuz öylesine acemice ve komik bir penaltıya sebebiyet verdi ki, rakibi Beşiktaş'a inanılmaz ikramcı oldu. Biz bunu Oğuz'un acemiliğine bağlayıp, diğer tarafa bakalım. Şifo Mehmet gibi, Beşiktaş'a inanılmaz derecede başarılar ve kupalar kazandıran futbolcu kardeşimiz bu maçta çok kötü bir futbol sergilerken, zaman zaman da acemi mi acemi hareketler yapan adamdı. Hele F.Bahçe'nin bir Johnson'u var ki, Allah selamet versin. Adam topun üstüne basıp, kırarcasına yerlerde sürünüyor. Tam Moldovan'ı yerden yere vurmaya hazırlanıyordum ki, bir de ne görelim! Santra yuvarlağından aldığı topla Beşiktaş savunmasını peşine takarak, şık bir gol atıp, benim kalemimi tekzipe yolladı. Bu Moldovan'ın, Fener'e geldiği günden bu yana böyle bir gol attığını görmedim. Gören varsa çıksın ortaya...

ALPAY ATEŞLEDİ

Beşiktaş özellikle ilk yarının başlarında çok iyi futbol oynar gibi gözüken ve F.Bahçe'ye her yönüyle üstünlük sağlayan takım görüntüsündeydi. Ancak siyah beyazlılar, savunma yanlışları ve orta saha umursamazlığı nedeniyle bu maçı rakibine ikram etti. F.Bahçe'de Alpay özellikle ilk yarıda takımı ateşleyen isim oldu. Preko'nun attığı ilk goldeki pozisyonu yoktan var eden Alpay ayrıca F.Bahçe'nin en yürekten oynayan futbolcusuydu.

İkinci yarıda ise Beşiktaş, F.Bahçe'yi sahanın her tarafında üstün kılabilmek için elinden geldiğince çalıştı, her yönüyle yanlış doluydu. Özellikle savunmasında öylesine gol olabilecek davetiyeler çıkardı ki, F.Bahçe de Preko ve Moldovan ile iki gol çıkararak, maçı kazanmasını bildi. F.Bahçe bu galibiyetle derbileri ne kadar çok sevdiğini! bir kez daha kanıtlamış oldu.


Bunları da Beğenebilirsiniz