« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ziya Şengül: Beklemedeyiz

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Ziya ŞENGÜL

F.Bahçe'nin lig öncesinde iyi bir takım hüviyetine girmesinin beklentisindeyiz. Ezeli rakibi Galatasaray karşısındaki Fenerbahçe daha takım oyunu oynamaktan uzak gözüküyor. Elbette Fenerbahçe'nin bireysel yetenekteki futbolcularına söyleyecek sözümüz yok. Fenerbahçe'nin, Galatasaray karşısında ilk yarıdaki futbolu hiç iç açıcı gelmedi bize. Galatasaray sahanın tümünde Fenerbahçe'ye pres yaparken, Fenerbahçeli futbolcular top ayaklarına geldikten sonra hareketlenen, topsuz oyuna hiç özen göstermeyen taraftı. Fenerbahçe'nin maç başında Hagi'nin frikik golünden sonra yenik duruma düşmesini ilk önce hakemin yanlışına daha sonra böylesine olmayacak golü yiyen Rüştü'ye bağlamak isterim.

Şimdi Fenerbahçe'de Moldovan ve Boliç'ten ileriki maçlarda büyük beklenti içinde bulunan Rıdvan'a hayretler içinde bakmaya başladım. Bu iki oyuncu Fenerbahçe'nin hücum gücünde varları değil, yokları oynuyorlar. Üstüne üstlük Moldovan'ın üç lig maçında oynamayacağını hesap etmeyen Rıdvan'ın hangi mantık ölçüleri içinde bu oyuncuya görev verdiğini çözemiyorum.

RÜŞTÜ SAKİN OL!

Fenerbahçe'de hatalı gol yiyen Rüştü'ye daha sonraki kurtardığı goller için alkış tutuyorum. Bu arada futbolda sonsuza kadar inancım olan Sergen'i bu maçta göremedim. Moshoeu'nin de orta sahada bir başına çıkışları yeterli değildi. Yeni transfer Johnson dağınık ve savruk bir görüntü sergilerken yerine giren Murat Yakın oyunu savunmada iyi başlatarak artı puan alırken, riskli hareketleri kötü notu oldu.

Ve Fenerbahçe'nin yeni transferi Alpay ise savunmadaki görevini iyi yaparken, hücuma katkısı hele ki attığı muhteşem Fenerbahçe golü ayakta alkışlanacak cinstendi. Fenerbahçe iyi görüntülerini beklemeye soktu.

Rüştü sen Türkiye'nin son senelerde yetiştirdiği en iyi kalecisisin ve de Fenerbahçe'nin takım kaptanısın. Takımın ne kadar haksızlığa uğrarsa uğrasın, senin kaptan olarak görevlerini başında sakin, tutarlı ve toparlayıcı olman lazım!
Bunları da Beğenebilirsiniz