Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ziya Şengül: Altın Kafa

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Ziya ŞENGÜL

KOSKOCA lig maratonunda İstanbulspor, istikrarsız tablo çize çize bugünkü maçlara ve duruma kadar geldi. Şimdi olmak ya da olmamak mücadelesi veriyor. İstanbulspor'un özellikle ilk yarıda Adanaspor karşısında ortaya koyduğu futbolu tanımlamak istersek, kümede kalmak istemiyorlar tarzındaydı. Böylesine isteksiz ve bu kadar gayeden uzak bir İstanbulspor'a, hala puan sıralamasındaki konumunun farkında değilmişcesine sergilediği yorumsuz futbolu yakıştıramadım.

Hele bir savunma anlayışı var ki, değil 1. Lig'de, amatör takımlarda bile göremezsiniz. Emre ve Zeki'nin İstanbulspor göbeğini rakip Adanaspor hücumcularına gole davetiye çıkartırcasına açık bırakmaları, kalelerinde ümitlerini söndürecek golleri görmelerine neden oldu. İlk golde İbrahim topu İstanbulspor filelerine yollarken, sanıyorum hiçbir maçta böylesine rahat bir gol vuruşu yaptırılmamıştır. Bushi tüm İstanbulspor savunmasını ipe dizer gibi geçip, boş kaleye ikinci Adana golünü atarken, Zeki, Emre ve Niyazi herhalde seyir zevklerini tatmin edercesine bakakaldılar.

SAVUNMA HATALARI

Savunmadaki bir dolu hata yapan Emre hücumcu görüntüsü içinde birbirinden güzel üç kafa golü atarak İstanbulspor'un ümitlerini son haftaya taşıdı. Bu Emre'ye altın kafa demek lazım. Ancak Emre iyi bir hücumcu olarak ne kadar iyiyse savunmacı olarak Zeki ile birlikte o kadar kötüydü.

Her iki takımın da direklerden dönen topları güzel ve şık görüntü verdi. Ancak İstanbulspor'un direkten dönen gol şutlarında ise topun İstanbulspor'u sevmediğini çok rahat şekilde söylebilirim. Ancak bu olumsuzluklara rağmen İstanbulspor 3 altın kafa ile 3 altın puanı alarak yaşam umutlarını son haftaya taşımasını bildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz