Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ziya Doğan'la devam

Trabzonspor Kulübü Basın Sözcüsü Zeyyat Kafkas, sezon başından itibaren sürekli tartışılan teknik direktör Ziya Doğan'ın gönderilmesinin söz konusu olmadığını belirterek, "Aralık ayında bir kongre var. O zamana kadar Doğan takımın başında kalmalı"dedi.

Yunus Emre SEL/TRABZON, (DHA)
SON GÜNCELLEME

"GÜZEL FUTBOL OYNAMIYORUZ"

Trabzonspor'da tartışılan isim teknik direktör Ziya Doğan'ın Aralık ayına kadar takımın başında kalması kesinleşti.

Basın Sözcüsü Zeyyat Kafkas, Trabzonspor'un şu anda göze hoş gelen bir futbol oynamadığını kabul ettiklerini belirterek, "Keşke güzel futbol oynasak ta ligde daha alt sıralarda olsak. Gerçek Trabzonspor'u izlettiremediğimiz farkındayız. Hoca bazı şeylerden memnun değil. Oda istediği futbolu oynatamıyor. Bazı hatalar yaptığını kendide kabul ediyor. Netice de Ziya Doğan'da başarısız olmak istemiyor. Ama taraftarlarımız da haklı olarak diyor ki, 'Hep üst üstemi gelir hatalar'. Bu konuda biraz daha sabırlı olmamız gerekiyor. Çünkü Trabzonspor'un oyuncularını değiştirmek, teknik heyetini değiştirmek takıma çok büyük katkılar sağlamaz. Sonuçta bir takım kurulmuş ve önümüzde iki ay içerisinde bir olağan genel kurul var. Yeni bir hoca aldığımız takdirde bir geçiş dönemi yaşanacak ve yine süre istenecek. Bu nedenle genel kurul öncesi bu yönetimin bir hoca değişikliğine gitmesini etik olarak ta doğru bulmuyorum. Bu nedenle bu kadroyu oluşturan Ziya Doğan'la bizim mutlaka Aralık ayına kadar devam etmemiz gerekiyor. Takım inşallah başarılı olur ondan sonra kendiside devam eder. Bence Aralık ayında da gelecek olan yönetimin de Ziya Doğan ile bir görüşme yapması lazım" dedi.

"TARAFTARLARIMIZ DARP EDİLDİ"

Kafkas, Kasımpaşa müsabakası sonrası Bayrampaşa Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı çevik kuvvet polisleri tarafından dövülen taraftarlarla ilgili olarak yetkilileri göreve çağırdı.

Karşılaşmanın bitimiyle birlikte stadyumu terk eden ve kendi aralarında sohbet ederek birlikte evlerini yolunu tutan aynı aileye mensup 3 Trabzonspor taraftarının polislerce darp edilmesinin kabul edilebilir bir durum olmadığını kaydeden Kafkas, "Olaya muhatap olan taraftarlarımızdan Balıkesir Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü 4. sınıf öğrencisi Hakan Avcı'nın burnunun 3 yerinden kırılması, amcası Adem Avcı'nın kolunun çıkması, kuzeni Atılgan Avcı'nın da kısa süreli travma geçirmesi yaşananların boyutunu apaçık gözler önüne sermektedir. Herhangi bir olay yokken bu gelişemeye sebebiyet verenler mutlaka belirlenmeli ve gereken cezayı almalıdırlar. Trabzonspor Kulübü olarak yetkilileri göreve çağırıyoruz" diye konuştu.

CEYHUN'U ÇİFT FORVETE DÖNMEK İÇİN ÇIKARDIM

Trabzonspor Teknik Direktörü Ziya Doğan, Kasımpaşaspor maçında yaptığı oyuncu değişiklikleri ile hedef tahtası haline gelmişti. Teknik direktör Ziya Doğan, Lig Tv'de katıldığı telefonla katıldığı bir televizyon programında, Ceyhun'u çift forvete dönebilmek için oyundan çıkardığını söyledi.

Doğan, Ceyhun'un Kasımpaşaspor maçındaki performansını beğenmediğini belirterek, "Ceyhun'u bu takıma ben aldırdım. Onun nasıl futbol oynayacağını sahada neler yapabileceğini en iyi ben bilirim. O an çift forvete dönmek için Ceyhun'u oyundan çıkarıp Ömer'i oyuna sürdüm. Ömer orada üç gol pozisyonuna girdi. Bunlara atabilseydi kimse beni eleştirmeyecekti. Ama şimdi gelinen nokta ortada" diye konuştu.

Doğan, takımın başarısız olduğunu kabul etmediğini belirterek, "Bence oldukça iyi gidiyoruz. Şu anda ligde dördüncü sıradayız ama tepkiler ortada. İnsanlar teknik direktörün ne düşündüğünü bilmeden rast gele şeyler konuşuluyor. Türkiye'de bu işi bir tek teknik adamlar bilmiyor. Herkes futbolu biliyor. Teknik adam futbolcusunu satmaz. Ben kimseyi satmadım. Çoğu şeyi anlatamam. Bir gün nasıl olsa bir programda anlatacağım. O zaman da, 'Günahını almışız' diyecekler" ifadelerini kullandı.

1 MİLYON DOLAR HAVAYA UÇUYOR

Trabzonspor'un, İspanyol kulübü Recreativo de Huelva'ya 1 milyon dolar bonservis bedeli ile sattığı ancak daha sonra paranın gününde yatırılmadığı gerekçesi ile geri çağırdığı futbolcusu Ersen Martin'in, Mayıs ayında bedelsiz olarak Trabzonspor'dan gidebileceği belirtildi.

Transferinde yaşanan belirsizlikten dolayı ameliyat olan ve Almanya'da ailesiyle birlikte FIFA'nın kendisi ile ilgili vereceği kararı bekleyen Ersen, bu sezon Trabzonspor ile olan sözleşmesini uzatmadığı taktirde Mayıs ayında bedelsiz olarak Huelva'ya gidebilecek. Hem futbolcusundan hem de 1 milyon dolarlık bonservis bedelinden olma tehlikesi ile karşı karşıya kalan Trabzonspor yönetimi ise kara kara düşünürken, golcü futbolcuya sözleşmesini uzatması konusunda baskı yapıyor.

Bordo-mavili yönetimin İspanya'ya transferi konusunda kendisine haksızlık yaptığını düşünen Ersen Martin, sözleşmeyi uzatma teklifine sıcak bakmıyor. Mayıs ayında Trabzonspor'la sözleşmesi bitecek olan Ersen, FIFA'nın, "Futbolcu Trabzonspor'da kalacak" diye karar vermesi durumunda bile Aralık ayında sözleşmesini uzatmadığı takdirde, Mayıs ayında kulübün kasasına bir girdi bırakmadan İspanya'ya gidebilecek.

"ERDİNÇ'İ DE GÖR FATİH HOCAM"

Trabzonspor'da yönetim ve teknik heyet, Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim'in sakatlandığı için Milli Takım kadrosundan çıkartılan Beşikaşlı İbrahim Toraman'ın yerine, Fenerbahçe'nin yedek stoperi Yasin Çakmak'ı çağırmasına tepki gösterdiler.

Trabzonsporlu futbolcuların Milli takımdan uzaklaştırılmaya çalışıldığını savunan yöneticiler, "Hüseyin'in kesilmesi için Aurelio Türk yapılıp Milli takıma çağırıldı. Gökdeniz ligin en formda ismi olmasına rağmen yedek kulübesinde oturtuluyor. Şimdi de stoperde sakatlanan İbrahim Toroman'ın yerine, Yasin Çakmak kadroya çağırılıyor. Futbolcumuz Erdinç'in performansının görmezden gelinilmesine bir anlam veremiyoruz. Erdinç ligde oynanan sekiz maçta da harika bir performans sergiledi. Milli takımı fazlasıyla hak ediyor. Fatih Terim'in işine karışma gibi bir düşüncemiz yok. Ancak çifte standart yapılmasını da istemiyoruz" şeklinde konuşarak tepkilerini ortaya koydular.


Bunları da Beğenebilirsiniz