« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ziya Doğan umudunu yitirmedi

Yönetimin transferin kapandığı açıklamasına rağmen umudunu yitirmeyen Trabzonspor Teknik Direktörü Ziya Doğan, "Takviye gerekiyor. Transfer yapılmasını istiyorum" dedi.

Yunus Emre SEL / TRABZON, (DHA)
SON GÜNCELLEME
FIRÇAYI YEDİ İDMANI BIRAKTI

Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde bugün bir basın toplantısı düzenleyen Ziya Doğan, yönetimin transfer yapacağına inandığını söyledi. Yönetimle ilgili hiç bir sorunu olmadığını belirten Ziya Doğan, şöyle konuştu:
"Oyuncu alacaklarını biliyorum. Almazlarsa da dünyanın sonu değil. Ancak yönetimle konuştum, alacaklarını biliyorum. Transfer yapmanın kolay olmadığını biliyoruz. Bu nedenle yönetimle birbirine düşecek insanlar değiliz. Transferin bitimine daha çok var. Takımın takviyeye ihtiyacı olan yerleri var. Ben de istediğim ideal kadroyu kurmak istiyorum. Ama bu zamanda transfer yapmak çok kolay değil."

İNTER TOTO ÖNEMSENİYOR

Lig başlayınca iyi sonuç alacaklarına inandığını da belirten Ziya Doğan, İnter Toto Kupası'nda kadrolarındaki 30 futbolcunun tümünden de yararlanacağını açıkladı. İnter Toto maçlarının başlangıcında yönetime genç ağırlıklı bir takımla sahaya çıkmaları yönünde bir rapor sunduğunu da hatırlatan Ziya Doğan, "Onlar da kararlarını verdiler ve İnter Toto'ya önem verelim, dediler. Biz de as futbolcularımızı çağırma kararı aldık. Bazı oyuncuları milli takımlarda oldukları için kampa çağırmadık ama verdiğimiz idman programını uygulamışlar. Ailelerine birlikte olmaları için onlara ekstra izin verdik ama bir iki fire verdik. Şu anda profesyonel anlamda büyük bir gelişme var ve bu sevindirici. Bir takım kolay oluşmuyor. Takım oluşturmak için süre lazım. Belli bir süre geçince futbolcunun hedefe kilitlenmiş olduğunu görüyorsun" diye konuştu.

"RAKİBİMİZİ İYİ TANIYORUZ"

Pazar günü İnter Toto kupasında karşılaşacaklarını rakiplerini takip ettiklerini, maçlarını seydettiklerini de sözlerine ekleyen Ziya Doğan, şöyle dedi:
"Üç tane A, 2 tane ümit milli takımda futbolcuları var. Çok kapalı ve kontratak futbol oynayan, çok ciddi bir takım. Küçümsüyoruz, lafını bile kullanmıyoruz. Ciddi bir maç ve üstelik onlar bizden daha hazır bir takım. Pazar günkü maç aynı zamanda ilk hazırlık maçımız olacak. Türkiye'de herkes istirahatteyken biz çalışıyorduk. Benim tek korkum ilk defa maç oynayacak olmamız. Dikkat ederseniz, dayanıklılık ve koordinasyon çalışması yapıyoruz. 9 gün boyuncu futbolculara yüklenmek mümkün değil. İstediğimiz sezon başı idmanını yapamadık. Herkes tam anlamıyla hazır bir takım beklemesin. Oyuncuların istemesi ve mantalitenin değişmesiyle bu turu geçeriz, diye düşünüyorum. Elimizdeki kaliteli oyuncularla sahaya çıkacağız ve bu maçı alacağız."

"YATTARA DÜNYA YILDIZI OLUR"

Yattara'nın verdiği programa uymadığını da açıklayan Ziya Doğan, Gineli futbolcunun çok önemli bir oyuncu olduğunu vurgularken şöyle konuştu:
"Geçen yıl ne sezon başı idmanı yaptı, ne de sezon sonu antrenmanı. Yattara önemli bir oyuncu olduğu için, benim ondan beklentimin fazla olması normal. Kampa da geç katıldı. Şu anda arkadaşları izindeyken o çalışıyor. Yattara'yı kazanmak istiyorum. Türkiye'de maalesef yıldız oyuncuları kazanmak için yanlış işler yapılıyor. Yattara, benim ona neler kattığımı çok iyi biliyor. Hiç bir şey yapmadan gelmiş. Ciddi bir ameliyattan çıkan futbolcunun kuvvet çalışması yapması lazım. Akşam oldukça iyi bir çalışma yaptı. Biz Yattara'ya (140 bin dolara oynuyorsun mantığını kullanırsan, milyon dolarlık olursun) dedik. Şimdi milyon dolarlık oldu. Ona yeni bir hedef koyuyorum, mantığını kullanırsan dünya yıldızı olursun. Futbolcumu asla rencide etmem. Daha mantıklı olursa, çok şey kazanır. Yattara'yı kazanmak için çok çalışacağım. Ancak onunla ilgili raporumuzu yönetime vereceğiz. Ceza yönetmeliğine ne uygunsa onu uygulayacağız."

"YABANCILAR BENİM SORUNUM DEĞİL"

Takımında 7 yabancı futbolcunun bulunmasının kendisinin problemi olmadığını da hatırlatan Ziya Doğan, bu konuda şöyle dedi:
"Yönetim kurulu, eğer bu futbolculardan bazılarının sözleşmesini feshederse, yabancı futbolcu alacağız. Olmazsa yerli futbolcu alacağız. Biz yerli futbolcuda aceleci davrandık ve 3 futbolcuyu kaptık. Bazı kulüplerde belirlediğimiz oyuncular var. Bizim kadromuz aslında lig için yeterli ama bazı sakatlıklarımız var. Stoperde Stepanov ve Risp'in durumu belli değil, Erdinç'in durumu ortada. Her takımın 5-6 stoperi var. Trabzonspor, şampiyonluğa oynayacaksa, stopere ihtiyacı var."

"RAKİPLERİN TRANSFERLERİ ÖNEMLİ DEĞİL"

Yeni transfer Jabi'nun durumuna da değinen Ziya Doğan, “Vize problemi çıkmış. Dün akşam gelecekti, uçak bulamamış. Bugün gelmesini bekliyorum“ dedi. Takım olma yolunda çok önemli adımlar attıklarını da belirten Ziya Doğan, şunları söyledi:
"Şampiyonluğun en büyük adaylarından biriyiz. İçimizde şampiyonluğa inanmayacak insan varsa sorumsuzluk istemiyorum. Buna da müsaade etmeyeceğim. Trabzonspor taraftarının beklentilerinin hepimiz farkına varmalıyız. Rakiplerimiz kimi transfer etmiş, beni hiç ilgilendirmiyor. Biz kendi eksiklerimizi giderirsek, beklenen Trabzonspor'u izletiriz. Ligin en iddialı takımlarından biriyiz."

"TÜRKİYE'DE MANTALİTE YANLIŞ"

Türkiye'de bonservisini uzatmayan futbolcunun kadro dışı bırakıldığını da hatırlatan Ziya Doğan, “Bu çok doğru bir yol değil. Biz, birileri yazıyor, diye transfer yapmayız. Çünkü sorumluluk benim. Gazetelere göre 200 transfer yaptık“ diye konuştu.

ERGÜN TEBER SİNYALİ

Ziya Doğan'ın bonservisini uzatmayan futbolcularında kadro dışı bırakıldığını söyleyerek Kayserisporlu futbolcuları işaret ettiği öne sürüldü. Stoper mevkiine takviye isteyen Ziya Doğan'ın Kayserispor'un kulüp bulmasını istediği Ergün Teber için yönetime alınması için rapor sunduğu, yönetimin de bunun için harekete geçtiği öğrenildi.

AYMAN'A İZİN YOK

Trabzonspor'un Mısırlı futbolcusu Ayman Abdelaziz'in Mısır'ın Zamelek takımıyla gelecek yıl için anlaştığı iddiasının gerçeği yansıtmadığı öne sürüldü. Ayman'ın Trabzonspor'la 2009 yılına kadar sözleşmesi bulunduğu, yönetimin de Mısırlı futbolcuyu bırakmaya yanaşmadığı belirtildi.

Geçen yıl devre arasında Gençlerbirliği'nden alınan yman'a ayrıca Ziya Doğan'ın da izni vermediği belirtildi.

İdari Menajer Caner Çuvalcıoğlu, "Ayman'a gitmesi için yönetim ve Ziya Doğan'ın müsaadesi gerekiyor. Bu da şu anda gerçekleşebilecek bir olay gibi gözükmüyor" dedi.

Ayman'ın Zamelek takımıyla görüştüğü, Mısır kulübünün Trabzonspor yönetimiyle görüşme yapabileceği iddia edildi.

Ayman, daha önce yaptığı açıklamalarda, "Öncelikli hedefim Trabzonspor'da başarı yakalamak. Ancak daha da büyük hedeflerim var. Hepsine ulaşmak istiyorum" demişti.

Bunları da Beğenebilirsiniz