« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ziya Doğan: G.Saray maçını oynamalıyız

Diyarbakırspor Teknik Direktörü Ziya Doğan, yönetimin Galatasaray maçına çıkmama kararı ile ilgili olarak, "Çıkıp Galatasaray maçını oynamalıyız. Başkan Sümer'e bu karardan vazgeçmeleri için telkinde bulunuyorum" dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Teknik direktör Doğan yaptığı açıklamada, dün deplasmanda oynadıkları maçın ardından takımla Diyarbakır'a dönerken, kulüp başkanı Çetin Sümer'in kendisini telefonla aradığını belirtti.

Görüşmede Sümer'in Galatasaray maçına çıkmayacaklarına ilişkin gazetecilere açıklama yaptığını kaydeden Doğan, şöyle konuştu: "Bu kararın Diyarbakırspor'a bir katkısı olmaz. Diyarbakırspor'un hükmen yenilmesi ve 3 puanının silinmesinin doğru olmadığına inanıyorum. Çıkıp Galatasaray maçını oynamalıyız. Başkan Sümer'e bu karardan vazgeçmeleri için telkinde bulunuyorum. Bulunmaya da devam edeceğim. Maç sonrası ve 5 haftanın verdiği birikime yapılan tepkinin sonucudur. Yönetim kurulunun sağduyuyla daha sakin düşünerek, doğru karar vereceğine inanıyorum. Diyarbakırspor eğer sahaya çıkmazsa buna Diyarbakır halkı da tepki gösterebilir. Bunların tümü benim şahsi görüşümdür. Yönetim kurulu maçtan sonra o atmosferde böyle bir açıklama yaptı."

HAKEM HATALARI

Ziya Doğan son 5 haftada oynadıkları tüm maçlarda hakemlerin takımları aleyhinde yanlı kararlar verdiğini, bunun da artık son bulmasını gerektiğini bildirdi.

Dün akşam bazı televizyon programlarına telefonla katıldığını ancak kendisini tam olarak ifade edemediğini belirten Doğan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Haksızlığa uğramayı teknik adam olarak kabul edemiyorum. Hakem hatalarının 5 maçta üst üste gelmesi tesadüf değil. Zor şartlarda bu takımı oluşturduk, bunu kabul edemiyorum. Kimseden ayrıcalık istemiyoruz. Takımım lehinde haksız penaltı verilirse bunu rahatlıkla söylerim. Gaziantep maçında çok net bir futbol oynadık. Buna rağmen hakem hatalarıyla yenildik. Bu yönetim kurulunu, teknik heyeti ve futbolcuları fazlasıyla üzdü. Çünkü saha dışında çok büyük sıkıntıları aşarak bir takım oluşturuyorsun. Sonra hakemin yanlış kararları ile o emeklerin boşa gittiğini görüyorsun.

Gaziantep maçında ben siyasi slogan atıldığını duymadım. Gaziantep'te bize iyi bir misafirperverlikte yaptılar. Ama daha sonra maç bittikten, ben soyunma odasına gittikten sonra arkadaşlarım küçük bir grubun siyasi slogan attığını anlattı."


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler