« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ziya Doğan dönemi sona erdi

Trabzonspor'da, geçen sezonun 5.haftasında Brezilyalı Lazaroni'nin kovulmasının ardından 2. kez göreve getirilen teknik direktör Ziya Doğan istifa etti. Sezon başından bu yana eleştiri oklarını üzerinde toplayan Doğan, Basın Sözcüsü Zeyyat Kafkas'la birlikte düzenlediği basın toplantısında istifasını açıkladı.

Yunus Emre SEL / TRABZON (DHA)
SON GÜNCELLEME

Git artık Ziya!

Trabzonspor'da hafta sonu 2-0 galip durumdayken 3-2 kaybedilen Beşiktaş maçı bardağı taşıran son damla oldu. Teknik direktör Ziya Doğan'ın Beşiktaş maçı sonrası Başkan Nuri Albayrak'la görüştüğü ve tecrübeli teknik adamın görevinden ayrılması konusunda görüş birliğine varıldığı öğrenildi. Yönetim içindeki tepkileri bugüne kadar dindiremeyen ve Doğan'ın adeta tek destekçisi durumunda kalan Albayrak'ın, Doğan'a kalması yönünde hiçbir ısrarda bulunmadığı belirtildi. Dün akşam yapılan son görüşmelerin ardından bu sabahki antrenmana çıkmayan Ziya Doğan, Basın Sözcüsü Zeyyat Kafkas'la birlikte basın toplantısı düzenledi.

Zeyyat Kafkas, Ziya Doğan ile yönetim kurulu olarak bir görüşme yaptıklarını belirterek, "Hocamızla Trabzonspor'un daha ileriye gitmesi adına yollarımızı ayırma kararı aldık. Yeni bir kan değişikliğinin, yeni bir heyecanın Trabzonspor'a daha iyi geleceği kanaatine vardık. Bunu birlikte açıklamak istedik, Ziya Doğan Trabzonspor için iyi işler yapmıştır. Bugün bıraktığımız gündeki düşüncelerimiz de aynıdır. Hocamızın önü açıktır. İleride tekrar yolumuz kesişebilir. Görevden alma söz konusu değil. Yaşanan bir süreçte saha sonuçları kötü ama burada tek suçlu Ziya Doğan değil. Osman hocaya devam et dedik oda ekip anlayışı içinde devam etmek istedi. Şu anda takım kaptanı çalıştırıyor ama akşam takımın başında bir idman yaptıracak birisi olur " dedi.

Ziya Doğan da, ayrılma kararını yönetimle birlikte aldıklarını belirterek, "Trabzonspor'u aldığım dönemde yeni bir oyuncu kadrosu oluşturduk. Geldiğimde bıraktığım Trabzonspor ile çok farklı bir kadro olduğunu gördüm. Biz bu zamanı çok kısa tuttuk. Başlangıç sıkıntılı oldu. Çok büyük kaoslardan çıktık. Şu anda Sivas maçının üç puanını koyduğumuzda liderle beş puan fark var. Bugün itibari ile 8 puan fark var. Çok karamsar olmamamız gerektiğini söyledik. Burada yönetimle olsun kendi aramızda olsun bazı sıkıntılar yaşadık. Maçtan sonra başkanımızla konuştum, sonra yönetim kurulu ile görüştüm ve yollarımızı ayırmaya karar verdik. Bugün itibari ile şunu söyleyebilirim; asla bir takımdan ayrıldıktan sonra o takım aleyhine demeç verdiğimi duymayacaksınız. Ben burada söz veriyorum, iyi kötü günlerimiz oldu ama mazeretlere sığınarak kimseyi suçlamam. Ben suçlayacak insan bulursam bunu insanın yüzüne yaparım. Bugün itibari ile Trabzonspor camiasına başarılar diliyorum. Halkın güveninin benden yana olduğunu biliyorum. Çünkü zaman zaman yanlış aksettirilsede küçük gruplar gitmemi istedi. Buradan çok iyi izlenimlerle bir antrenör olarak her şeyimi verdiğimi düşünüyorum. Kulübümün menfaatlerini herşeyin üzerinde tuttuğumu biliyorum. Bu takımda öyle çokta karamsar bir hava yok. Yeni gelen bir hocaya da başarılar diliyorum. Yönetim kurulu ile bir araya geldik. yardımcı hocaların durumunu söyledim. Genelde yeni bir hoca gelene kadar devam edebilir dedik. Yönetim kuruluda osman hocanın kalıp devam etmesini istedik. Ancak Osman hoca bunu kabul etmediğ için bugün itibari ile kaptan Hüseyin ile devam etti. Osman hoca kendi isteği ile takımı çalıştırmadı. Burada bulunduğum süre içerisinde bize gerçekten destek veren insanlara teşekkür ediyorum. Zaman zaman önemli dirençler gösterdim. Herkes 'Ziya Doğan sabırsız' diyor ama ben yaşanan sıkıntılar karşısında bir direnç gösterdim. Bazı insanlar tazminatın olduğu yerde bile üste para verip gitmiştir. Böyle bir tazminat söz konusu değil. 'Bırakmamanın nedeni tazminattır' denildi ama böyle bir şey söz konusu değil. Birlikte konuştuk, karar verdik ve istifa ediyorum. Bordo-mavili camiaya bundan sonra başarılar diliyorum" diye konuştu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz