« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Zirveye çıkacağız

Aziz Yıldırım, sarı lacivertli camiaya umut dağıttı. Fenerbahçe Başkanı, ‘‘Çok kaliteli bir takıma sahibiz. Ancak bu sezon iyi konsantre olamadığımız Avrupa'da başarıyı yakalayamadık. Kısmet ve şans da yanımızda olursa hem Türkiye'nin, hem Avrupa'nın zirvesine çıkacağız’’ dedi.

Ayşe SÜREK
SON GÜNCELLEME
Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, 3 yıl içinde Avrupa'da başarıyı yakalayacaklarını savunarak, ‘‘Bu başarı, bizim için final oynamaktır’’ dedi. Yıldırım, kulübün resmi internet sitesi ‘‘www.fenerbahce.org.tr’’de yayınlanan röportajında ve Fenerlist üyeleriyle yaptığı sohbette çarpıcı açıklamalar yaptı.

DENİZLİ İLE DEVAM

Mustafa Denizli'nin sözleşmesinin devam ettiğini belirten Yıldırım, ‘‘Denizli başarılı. Bu yüzden de devam etmesi gerekir. Bu, kurumsallaşmanın bir gereğidir. Ayrıca bir teknik direktörü göndermek için, onun başarısız yönlerinin başarılı yönlerinden daha çok olması gereklidir’’ ifadesini kullandı.

KONSANTRE OLAMADIK

Fenerbahçe'nin sadece Türkiye'nin değil, Avrupa'nın kaliteli takımlarından biri olduğunu ifade eden Yıldırım, ‘‘İyi konsantre olamadığımız için bu sezon Avrupa'da başarılı olamadık. Fenerbahçe olarak en büyük hedefimiz Avrupa'da başarı kazanmak. Bütün çalışmalarımız bu doğrultuda gelişiyor. Kısmet ve şans da yanımızda olursa hem Türkiye'nin, hem Avrupa'nın zirvesine çıkacağız’’ dedi.

GENÇLİK AŞISI

Yıldırım, önümüzdeki günlerde takımı gençleştirmek için çalışmalar yapacaklarını vurgulayarak, ‘‘Türkiye liglerindeki genç ve iyi oyuncularla beraber, Güney Afrika, Brezilya ve Arjantin'de de ekipler kurarak yıl sonuna kadar takipleri yapacağız. Seçilecek oyuncuları transfer edeceğiz’’ diye konuştu.

BAŞKANLIĞA DEVAM

Mart ayında yapılacak kongrede başkanlığa yeniden aday olacağını belirten Yıldırım şöyle devam etti: ‘‘Ben, hayatım boyunca verdiğim tüm sözleri yerine getirdim. Fenerbahçe için bazı projelerim var. Bu projeleri bitirmeden başkanlıktan ayrılmam.

Başkan’dan inciler

G.Saray ve ilişkiler

G.Saralyı yöneticilerin geçmişte yapmış olduğu hareketleri artık yapmıyoruz. Biz takım ve oyuncularımıza güveniyoruz. Onun için polemiklere girmek istemiyoruz.

Grupların durumu

Gruplarla ilgili Mart ayındaki genel kurulda bazı açıklamalar yapacağım. Fenerlist, Sarı-Lacivert, 1907 gibi kuruluşlar da etkilerini ortaya koyarlarsa, grupların etkisi ortadan kalkar.''

Şirketleme olacak

Şirketleşme ile ilgili çalışmalar yapıldı. Borsanın yükselmesi ile beraber, şirketleşmeye geçilirse, taraftarlarımızın desteği ve iyi bir satışla gelirleri F.Bahçe'nin kasasına koyarız.

Bedava bilet

Ocak ayından itibaren kulübe üyelik aidatı 3 milyar liraya yükselecek. Yeni üye olan Fenerbahçelilere bir tane kombine bilet hediye edeceğiz. Fenerbahçe'ye yeni tesisler kazandırmaya devam edeceğiz. Yeni maraton tribünü 23 Şubat'taki Galatasaray maçıyla hizmete girecek.

Bunları da Beğenebilirsiniz