Eğitim Haberleri

EĞİTİM

  Zirvedeki girişimciler deneyimlerini paylaştı

  Hürriyet Eğitim
  05.05.2017 - 12:06 | Son Güncelleme:

  Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) tarafından düzenlenen 3’üncü Girişimcilik Zirvesi’nde öğrenciler sanayici ve iş adamları ile buluştu. ‘Girişimci Fikirler Dijital Çözümler’ sloganıyla iki gün boyunca devam eden etkinlikte gençlere zirvedeki isimler yön gösteren paylaşımlarda bulundu.

  Türkiye’nin öncü sanayicilerini, sektörlerinde fark yaratan girişimcilerini ve geleceğin potansiyel girişimci öğrencilerini buluşturan Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) 3’üncü Girişimcilik Zirvesi, 3-4 Mayıs’ta yapıldı.

  GİRİŞİMCİLİK İSTİHDAM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ

  Ana teması ‘Girişimci Fikirler Dijital Çözümler’ olan 3’üncü GTÜ Girişimcilik Zirvesi’nde, Türkiye’nin rol model girişimcilerini, öncü sanayicilerini ve potansiyel girişimcilerini buluşturan yenilikçi bir platform oluşturmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen GTÜ Rektörü Prof. Dr. Haluk Görgün, “Girişimcilik, tüm dünyada istihdam yaratmanın ve sürdürülebilir ekonomik kalkınmanın önemli katalizörleri. Ayrıca girişimciliğin sadece ekonomik alanda değil; ülkelerin sosyal, kültürel, siyasal, hatta askeri alanlarda da rekabet gücünü artırması için gerekli olduğu yadsınamaz bir gerçek. Gebze Teknik Üniversitesi olarak girişimcilik ekosisteminin geliştirilmesi üzerine ve yenilikçi girişimciliği, Türkiye’nin ekonomik kalkınmasında bir yapı taşı haline getirme amacına destek verme yönünde çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diye konuştu.

  EN BÜYÜK ZENGİNLİĞİMİZ GENÇLERİMİZ

  Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ise yaptığı konuşmada, girişimciliği çok küçük adımlarla başlayan yolculukların, kesin inanmışlıkların öyküsü olarak tanımladı. “Büyük bir millet ve devlet olarak geleceğe doğru yürüyüşümüzde en önemli zenginliğimiz insanlarımız ve gençliğimiz” diyen Güzeloğlu gençlerin ideali ararken, doğru kişiler ve modellerle bu platformda buluştuğunu söyledi.

   

  Etiketler: deneyim
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı