Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Zirvede bırakacağım

Avrupa Şampiyonası'nın hazırlıklarını sürdüren ünlü haltercimiz, ‘Pekin'e daha uzun bir zaman var. 4. Olimpiyat madalyamı kazanmak istiyorum. Ancak o gün kendimi nasıl hissedeceğime bağlı. Eğer o gün birinci olacağıma inanmazsam, Pekin'e gitmeyeceğim" dedi.

Fevzi KIZILKOYUN / ANKARA (DHA)
SON GÜNCELLEME
DÜNYA ve Olimpiyat Şampiyonu haltercimiz Halil Mutlu, kendisini iyi hissettiği sürece halteri bırakmayacağını belirterek, ‘Ülkem beni hep zirvede gördü. Ben de zirvedeyken halteri bırakacağım’ dedi. Nisan ayında Bulgaristan'da yapılacak Avrupa Halter Şampiyonası için Milli Takım ile birlikte kampta bulunan Halil Mutlu, Pekin 2008 Olimpiyatı'nda yarışıp yarışmayacağına henüz karar vermediğini söyledi.

Halil Mutlu,Pekin'e daha uzun bir zaman var. 4. Olimpiyat madalyamı kazanmak istiyorum. Ancak o gün kendimi nasıl hissedeceğime bağlı. Eğer o gün birinci olacağıma inanmazsam, Pekin'e gitmeyeceğim. Artık 56 yerine 62 kiloda yarışacağım. Kilo almam lazımdı, ancak ben hızlı kilo aldım. Şimdi kilo fazlam var. Nisan ayındaki Avrupa Şampiyonası'na kadar istediğim kiloya geleceğime inanıyorum. 62 kilodaki ilk sınavım da burada olacak. Rakiplerimi tanıyorum ve kendime de güveniyorum. Avrupa Şampiyonası'nda da altın madalya alacağım. Benim için her zaman hedef altın madalya. Eğer ikinci olursam, bu benim için başarı sayılmaz’ diye konuştu. Koyu bir F.Bahçe taraftarı olan Halil Mutlu, F.Bahçe'nin şampiyon olacağına inandığını söyledi.

Bunları da Beğenebilirsiniz