« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Zirve savaşçıları

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

En başarılı 3 dağcı Nasuh Mahruki, Yılmaz Sevgül, Tunç Fıdık, 1200 metrelik düz kayalığı 3 günde tırmanıyorlar. Türkiye’de bu branşta çıkılan en yüksek mesafe

İPE ASILI UYKU

Sabahın ilk ışıkları tırmanışa başlayan milli dağcılar, Türkiye'de bugüne kadar denenen en uzun mesafe olan 1200 metreyi üç günde tamamlayacak. Sağanak yağmura rağmen tırmanışı ertelemeyen üç dağcı Mahruki, Sevgül ve Fındık, gündüzleri tırmanacak, geceleri düz kayalıkta ipe asılı olarak uyuyacaklar.

EN YÜKSEK MESAFE

Milli dağcılar Nasuh Mahruki, Yılmaz Sevgül ve Tunç Fındık, Antalya'da rekor bir tırmanışa başladılar. Antalya ile Kemer İlçesi arasında kalan Delikdağ'ın doğu sırtındaki 1200 metrelik düz kayalığa tırmanacak olan üç dağcı, Türkiye'de ilk defa bu branşta çıkılan en yüksek mesafeyi tırmanıyorlar.

SIRADA AĞRI DAĞI

Şubat ayında yine birlikte 2 tırmanış gerçekleştireceklerini belirten Mahruki, Sevgül ve Fındık, önce İsviçre Alpleri'nde kış tırmanışı yapacaklarını, daha sonra İskender Iğdır'ın ölüm yıldönümü nedeniyle dağcı arkadaşlarıyla beraber 28 Şubat'ta Ağrı Dağı'na çıkacaklarını anlattılar.

Başarılı üçü dağcı Tunç Fındık, Yılmaz Sevgül ve Nasuh Mahruki, sikke, karabina, ip kullanarak kendilerine emniyet hattı kurarak zirveye çıkıyorlar.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler