« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Zirve kavgası

Trabzonspor Teknik Direktörü Briegel, ‘‘İlk 3'e girmemiz zor’’ derken, başkan yardımcısı Ahmet Ağaoğlu ve futbol şubesi sorumlusu Serdar Bali, ‘‘Neden şampiyon olmayalım’’ diyor.

Adnan SUNGUR-Hakan DEĞİRMENCİ (DHA)
SON GÜNCELLEME
Trabzonspor'da teknik direktör Hans Peter Briegel ile yönetim, belirlenen hedefler konusunda fikir ayrılığına düştü. Briegel, ‘‘Bu puanla ilk üçe girmemiz çok zor. Bu nedenle hedefimiz Türkiye Kupası ve dördüncü olabilmektir’’ derken, başkan yardımcısı Ahmet Ağaoğlu ve futbol şube sorumlusu Serdar Bali, ‘‘Neden tek hedefimiz kupa olsun ki? Bu takım, zirveyi de ele geçirebilir’’ yorumunu yaptılar.

BEŞİKTAŞ GİBİ

Ağaoğlu, ‘‘Sezon başında Beşiktaş büyük çalkantılar yaşadı. İlk 3 hafta sonunda bizim 6 puan gerimizdeydi. Şimdi ise zirvede yer alıyor. Hem de Trabzonspor'un 11 puan önünde. Aynı şeyleri biz neden yapmayalım. Trabzonspor ikinci yarıya çok olumlu başlayacak ve inanıyorum ki, en az F.Bahçe, Galatasaray ve Beşiktaş kadar yarışın içinde yer alacaktır’’ diye konuştu.

Yönetici sayısı 25'e iniyor

Yeni sezona hazırlanan Trabzonspor, tüzüğünde yönetimde asıl üye sayısı 16 ile, yedek yönetici sayısı da 9'la sınırlandırılacak. Toplam yönetici sayısı 25'i geçmeyecek. Tüzüğün hazırlanmasında etkin rol oynayan isimler, ‘‘Trabzonspor başarılı olduğu dönemlerde en fazla 12 yöneticiyle yönetiliyordu. Ne zaman ki, yönetici sayısı 25'lere, 30'lara, 50'lere çıktı, başarı da azaldı’’ dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz