ANKARA HABERLERİ

Zırhlı Birlikler'de ilk kazma vuruldu

Hürriyet Haber
07.06.2017 - 16:24Son Güncelleme :

Büyükşehir Belediyesi, Zırhlı Birlikler arazisi içinden geçerek Sabancı Bulvarı ile Bağlıca Bulvarı’nı birbirine bağlayacak 4 kilometrelik yeni bulvarın yapım çalışmaları için ilk kazmayı vurdu.

Hürriyet Haber

Eskişehir Yolu ve Bağlıca trafiğine rahatlık sağlaması hedeflenen yolun eylül ayı içinde bitirilmesi hedefleniyor. Yolun geçeceği alanda askeri araziler ve MİT arazilerinin bulunması nedeniyle kurumlar arası görüşmeleri tamamladıklarını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, “Her iki kurum için bir sorun oluşturmaması için, imzalanan Güvenlik Protokolü’yle yapılacak bulvarın geçeceği alan boyunca, çalışma yapılacak alanı bir tel örgüyle diğer bölgelerden ayırıyoruz” dedi.
Bulvarın geçeceği alan içindeki yapıların kaldırılma işlemlerine başlandığını bildiren Başkan Gökçek, “Çalışmalarımızı 10 güne kadar daha da hızlandıracağız ve Sabancı Bulvarı ile Bağlıca Bulvarı’nı birleştirerek, Başkent trafiğine yeni bir can damarı daha açmış olacağız. Çalışmaları hızlı bir şekilde sürdürerek bulvarı, köprüleri ve köprülü geçitleriyle birlikte Eylül ayının ortalarına kadar bitirmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Zırhlı Birlikler'de ilk kazma vuruldu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Haziran 2017 tarihinde saat 16 24’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Zırhlı Birlikler'de ilk kazma vuruldu haberi güncellenecektir.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

27 Nisan 2018, Cuma
 • İmsak
  04:13
 • Guneş
  05:47
 • Öğle
  12:52
 • İkindi
  16:39
 • Akşam
  19:45
 • Yatsı
  21:13
Sayfa Başı