ADIYAMAN HABERLERİ

Ziraat Odası Başkanı’ndan Milletvekillerine ‘Baraj’ Teşekkürü

IHA
29.10.2015 - 11:46Son Güncelleme :

ADIYAMAN ZİRAAT ODASI BAŞKANI SALİH ŞAHAN, GÖMÜKHAN BARAJIYLA İLGİLİ AÇIKLAMADA BULUNDU

IHA

Adıyaman Ziraat Odası Başkanı Salih Şahan, Gömühkan Barajı’nın ön yeterlilik ihalesinin yapıldığını belirterek, milletvekillerine ilgilerinden dolayı teşekkür etti.
Adıyaman Ziraat Odası Başkanı Salih Şahan, Adıyaman’ın en önemli ve öncelikli konusunun sulu tarım olduğunu dile getirdiği açıklamasında, Gömükhan Barajı’nın Adıyaman için önemine işaret etti. Başkan Şahan, Gömükhan Barajının 27 Ekim tarihinde ön yeterlilik ihalesinin yapıldığı müjdesini vererek, “Adıyaman ekonomisinin can damarını oluşturmakta olan tarım, yüz yıllardan bu yana sudan yoksun ve çok zor şartlarda yapılmakta, bununla beraber son yıllarda gerek kuraklık ve gerekse mevsim şartlarının değişken olması biz çiftçilere olumsuz etkileri olmuştur. Yıllarca ilimiz gündeminde bulunan halihazırda yapımı düşünülen barajlarımızdan Gömükhan’ın (Çamyurdu) müjdesini vermek istiyorum. Gömükhan Barajı’mızın ön yeterlilik ihalesi 27 Ekim tarihinde yapıldı. Yakın zamanda yapım ihalesi en kısa sürede yapılacaktır. Gömükhan Barajı cazibeli olarak 74.210 dekar arazinin sulanması hedeflenmektedir. Aynı zamanda olası kuraklık durumunda Çamgazi Barajı takviye edilecektir. Yapım inşaatı halen devam etmekte olan Koçalı ve Çetintepe Barajının yanında ön yeterlilik ihalesi yapılan Gömükhan Baraj’ı sulamaya açıldığında toplamda 571.000 dekar arazinin sulanacak. Bu vesileyle ilimizde tarımın çağ atlayacağı inancında olup, gerek ürün desenleri, gerek verimlilik ve gerekse iş gücü istihdam konusunda büyük gelişmeler gösterecektir. Bu konuda büyük bir özveriyle barajlarımızın her aşamasında desteklerini esirgemeyen ve işin bütün takipçiliğini yapan başta Adıyaman Milletvekili ve Grup Başkanvekilimiz Ahmet Aydın, Milletvekillerimiz Adnan Boynukara, İbrahim Halil Fırat, Salih Fırat, Eski Milletvekilimiz Mehmet Erdoğan ve bu işler yapılırken ilde devamlı olarak bu konuların takipçisi olan Sayın Valimiz Mahmut Demirtaş’a çiftçilerimiz adına teşekkür ediyor; barajlarımızın ilimize hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adıyaman haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adıyaman ilinden Ziraat Odası Başkanı’ndan Milletvekillerine ‘Baraj’ Teşekkürü hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Ekim 2015 tarihinde saat 11 46’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ziraat Odası Başkanı’ndan Milletvekillerine ‘Baraj’ Teşekkürü haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı