KARAMAN HABERLERİ

Ziraat Odası Başkanı Muğlu, Dolandırıcılara Karşı Çiftçileri Uyardı

IHA
17 Eylül 2015 - 11:03Son Güncelleme : 17 Eylül 2015 - 11:04

KARAMAN ZİRAAT ODASI BAŞKANI RECEP MUĞLU, DOLANDIRICI TÜCCARLARA KARŞI ÇİFTÇİLERİN ÇOK DİKKATLİ OLMASINI İSTEDİ.

IHA

Karaman Ziraat Odası Başkanı Recep Muğlu, elma, mısır ve fasulyede başlayan hasat dönemi nedeniyle çiftçileri dolandırıcılara karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı.
Muğlu, bakliyat ve elma hasatlarının yoğun bir şekilde devam ederken, ürünlerin toptan pazarlanması noktasında kendilerine tüccar görüntüsü veren dolandırıcıların ortaya çıktığına dikkat çekerek, üreticileri bu türlü kötü niyetli kişilere karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı. Recep Muğlu yaptığı açıklamada, “Üreticilerimiz bu konuda çok dikkatli olmak zorunda oldukları gibi, kendilerine alıcı kılığında gelenlerden vergi levhası, şirketin ticari sicil gazetesinde yer alıp almadığı, ticaret odasında kayıtlı olup olmadığını araştırmaları ve her şeyden emin olduktan sonra ürünlerini pazarlamaları gerekiyor. Kendilerine tüccar olduğunu belirterek gelen kişi zaten yalan söylüyorsa ve amacı çiftçiyi dolandırmaksa, bu araştırmadan çekinip ortadan kaybolacaktır. Bizim iyi niyetle alışveriş eden tüccarlara sözümüz yok, fakat çiftçiyi dolandırmak adına tüccar kimliğine bürünenler, hem üretici, hem de gerçek tüccarları mağdur edemesin diye bu önemli uyarıyı yapmakta yarar görüyoruz. Çiftçimizin bir yıl boyunca büyük emek, fedakarlık ve sıkıntı içinde yetiştirdiği ürünlerin dolandırıcıların eline geçmemesi ve bu işten haksız kazanç sağlamamaları için çiftçimizin çok dikkatli hareket etmesi gerekiyor’ diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Karaman haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Karaman ilinden Ziraat Odası Başkanı Muğlu, Dolandırıcılara Karşı Çiftçileri Uyardı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 17 Eylül 2015 tarihinde saat 11 03’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ziraat Odası Başkanı Muğlu, Dolandırıcılara Karşı Çiftçileri Uyardı haberi güncellenecektir.

KARAMAN İLÇELERİ
  KARAMAN NAMAZ VAKİTLERİ
  24 Ağustos 2017, Perşembe
  • İmsak
   04:21
  • Guneş
   06:04
  • Öğle
   13:00
  • İkindi
   16:42
  • Akşam
   19:36
  • Yatsı
   21:05
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı