ANTALYA HABERLERİ

Ziraat Odası Başkanı Metin’den Narenciye Üreticisine Tarsim Uyarısı

IHA
10.07.2015 - 12:49Son Güncelleme :

ZİRAAT ODASI BAŞKANI RASİM METİN, NARENCİYE ÜRETİCİLERİNİ TARSİM KONUSUNDA UYARDI

IHA

ANTALYA (İHA) – Manavgat Ziraat Odası Başkanı Rasim Metin, Tarım Sigortaları Havuzu’nun (TARSİM) narenciye bahçeleri sigorta kabul tarihinin 14 Temmuz’da biteceğini söyledi.
TARSİM narenciye bahçeleri sigorta kabul tarihinin 14 Temmuz Salı günü biteceğini belirten Manavgat Ziraat Odası Başkanı Rasim Metin, sigorta yaptırmak isteyen üreticilerin acele etmeleri gerektiğini söyledi. Tarımsal üretimi tehdit eden doğal riskler nedeniyle meydana gelen kayıpların üreticinin üretim faaliyetlerini kesintiye uğrattığını belirten Metin, “özellikle geçen yıl narenciye bahçelerinde üretimi fazlasıyla etkileyen dolu ve don olayları yaşandı. Sigorta yaptıran çiftçilerimiz tazminatlarını aldı. TARSİM tüm bitkisel ürünler için Dolu, Fırtına, Hortum, Yangın, Deprem Heyelan, Sel ve Su baskını risklerinin neden olduğu miktar kaybı sigorta kapsamındadır. Ayrıca meyvelerde don riskinin neden olduğu miktar kaybı, dolu riskinin neden olduğu kalite kaybı da isteğe bağlı olarak sigorta kapsamına alınabilir. Çiftçilerimizin bin bir emekle baktığı narenciye bahçelerinde doğal afetlerden dolayı sıkıntı yaşamamaları için sigorta yaptırmaları gerekmektedir” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Ziraat Odası Başkanı Metin’den Narenciye Üreticisine Tarsim Uyarısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Temmuz 2015 tarihinde saat 12 49’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ziraat Odası Başkanı Metin’den Narenciye Üreticisine Tarsim Uyarısı haberi güncellenecektir.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ

11 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  06:11
 • Guneş
  07:53
 • Öğle
  13:01
 • İkindi
  15:33
 • Akşam
  17:49
 • Yatsı
  19:19
Sayfa Başı