Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Zindandaydı şimdi sultan olmaya aday

  Hürriyet Haber
  26 Temmuz 1999 - 00:00Son Güncelleme : 26 Temmuz 1999 - 00:01

  Pınarhisar Cezaevi'nden önceki gün tahliye olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Tayyip Erdoğan'ı, destekçileri dün de gruplar halinde ziyaret etti. Üsküdar Emniyet Mahallesi Gürgen Sokak'taki evinde ailesiyle birlikte dinlenen Erdoğan'ın dün 70'e yakın ziyaretçisi oldu. Saat 13.00'de ziyaretçilerini kabul ederek, tek tek ellerini sıkan Erdoğan, çocuklara çokoprens dağıttı. Erdoğan, ziyaretçilerini kabulü sırasında, gazetecilerin sorularını yanıtsız bıraktı.

  FP İstanbul milletvekili Nazlı Ilıcak da eşi Emin Şirin'le birlikte Erdoğan'ın evine geldi. Ilıcak, yaklaşık 1.5 saat süren ziyaret sonrasında gazetecilere, ‘‘Mutluluğunu paylaşmaya geldik. Türkiye'ye hizmetleri olacak. Böyle genç insanların, önünü, bir yasak koyarak kesmek mümkün değildir. Kendisi gayretli ve çok iyi durumda’’ dedi.

  Gürgen Sokak sakinleri, eski Büyükşehir Belediye Başkanı'nı ‘Özgürlük savunucularını hapsedebilirsiniz, özgürlüğü asla’, ‘O Yusuf gibi zindandaydı, şimdi sultan olmaya aday’ yazılı ve ‘Üsküdar’lı gençler' imzalı bez afişlerle destekledi. Erdoğan'ın evine gün boyunca, sık sık, Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilen Hamidiye Suları'nın suları ve meşrubat taşındı.

  YAZILI KONUŞACAK

  Öğleden sonra da 20 kişilik bir grubu kabul eden Erdoğan gazetecilerin, siyasetle ilgili sorularına şu karşılığı verdi: ‘‘Şahsımla ilgili bir siyaset yasağı var, bundan dolayı da yorum yapmak istemiyorum. Bir yorum yapma şekli olduğu zaman bunu yazılı olarak açıklayacağım. Şimdi yeni hayata alışmaya, kendimi anlamaya çalışıyorum. Çünkü hapis hayatı içerisinde şahsımla ve ülkemle ilgili birçok kazanımlarım oldu. İnşallah onu da ülkemin faydasına ve hizmetine gerektiği zaman koyarım. Bu bakımdan, beni bu noktada demeç vermeye, açıklama yapmaya mecbur etmezseniz memnun olacağım.’’  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı