Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Zimmetine para geçiren bankacı yakalandı

  Neşet KARADAĞ/ADANA, (DHA)
  08.10.2007 - 13:43 | Son Güncelleme: 08.10.2007 - 13:43

  GAZİANTEP’te çalıştığı bankadan zimmetine 215 bin YTL geçirdiği iddiasıyla aranan kredi şefi 34 yaşındaki Hacı Fatih Yanılmaz Adana’da yakalandı.

  Yanılmaz’ın zimmetine geçirdiği para ile İstanbul’da bar satın aldığı, işletemeyince de düşük fiyata elden çıkardığı iddia edildi.

  İslahiye İlçesi’ndeki bir banka şubesinde kredi şefi olarak çalışan Haci Fatih Yanılmaz, bazı müşterilerin hesaplarından 215 bin YTL’yi zimmetine geçirdi. Yanılmaz’ın, hemşehrilerinin bankaya gayri resmi olarak getirip hesaplarına yatırmasını istediği paraları da zimmetine geçirdiği, zimmet miktarının yaklaşık 400 bin YTL’yi bulduğu iddia edildi.

  İlgili bankanın Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunması üzerine ortadan kaybolan Yanılmaz hakkında geçen Ağustos ayında yakalama emri çıkartıldı. Bankacı Yanılmaz, bir ihbar üzerine Adana’daki Turgut Özal Bulvarı’nda bir evde yakalandı.

  Adliyeye sevk edilen Hacı Fatih Yanılmaz, nöbetçi mahkemece tutuklanıp İslahiye’ye gönderilirken, yapılan sorgusunda zimmetine geçirdiği paranın büyük bölümünü harcadığını itiraf etti. İstanbul’da bir bar satın aldığını işletemeyince devrettiğini, Adana’ya gelip yeni bir bar satın almak için piyasa araştırması yaptığı belirtilen Yanılmaz, adliyede gazetecilerin soruları üzerine, zimmetine geçirdiği paranın 200 bin YTL’nin üzerinde olduğunu söyledi. Neden zimmetine para geçirdiği yönündeki sorulara ise ‘yorum yok’ diye cevap verdi.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı