Gündem Haberleri

  Zilan, Mehmet ve Mustafa'ya gözü yaşlı uğurlama

  Cengiz PARLAYAN/DORTMUND
  08.08.2012 - 18:33 | Son Güncelleme:

  Dortmund’da katledilen Zilan, Mehmet ve Mustafa için düzenlenen cenaze töreninde gözyaşları sel oldu. Tabutlara sarılan baba Muharrem Tüfekçi güçlükle ayakta durabildi.

  Almanya’nın Dortmund kentinde geçen Cuma günü saat 05.00 sularında ilk önce bıçaklanarak öldürülen ve sonra da evleri ateşe verilen üç Türk kardeş için Dortmund Alevi-Bektaşi Derneği’nde cenaze töreni düzenlendi. Törenin ardından cenazeler defnedilmek üzere Adana’ya uğurlandı.

   

  4 yaşındaki Mustafa, 10 yaşındaki Mehmet ve 12 yaşındaki Zilan Tüfekçi’nin cenaze töreninde baba Muharrem Tüfekçi ayakta durmakta zorluk çekti. Tabutlara sarılan baba Tüfekçi evlatlarıyla son kez vedalaştı. Dede Metin Erdoğan tarafından cenaze duasının okunduğu törende ölen üç kardeşi için ağıtlar yakıldı.

   

  Cenaze törenine Tüfekçi ailesinin fertlerinin yanı sıra Dortmund Anakent Belediye Başkanı Ullrich Sierau, Dortmund Anakent Belediyesi Aile ve Çocuk İşleri Daire Başkanı Waltaut Bonekamp, Dortmund Gençlik Dairesi yetkilileri, ölen çocukların anneannesi, teyzeleri ve vatandaşlar katıldı.

   

  Dede Metin Erdoğan’ın dua okuması ile başlayan cenaze töreninde baba Muharrem Tüfekçi, üç mum yaktı. Daha sonra tabutların önünde diz çöken baba Muharrem Tüfekçi, dede Metin Erdoğan’ın söylediğini tekrar ederek ölen çocuklarıyla vedalaştı.

   

  BAŞKAN DA TÖRENDE

  Cenaze töreninde konuşan Dortmund Anakent Belediye Başkanı Ullrich Sierau, olayın bir trajedi olduğunu söyledi. Sierau, "Çocukların daha bir kaç yıl önce anneleri trajik bir şekilde vefat etmişti. Geçen yıl olan yangını da daha unutamadık" dedi. Cenazeler yarın Adana’nın Ceyhan ilçesinin Sarıbahçe köyünde toprağa verilecek. 

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı