Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Zijlaard'dan altına pedal

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Hollanda'lı sporcu, yağmur nedeniyle zor anlar yaşanan bisikletteki bayanlar yol yarışını kazanıp, Sydney'deki altın madalya sayısını ikiye çıkardı.

27. Yaz Olimpiyat Oyunları'nda, bisiklette bayanlar yol yarışmasında altın madalyayı, Hollandalı Leontien Zijlaard kazandı. 119 kilometrelik yarışta 57 sporcu, yağmur nedeniyle zorlu bir mücadele verdi.

Kariyerinde 5 dünya şampiyonluğu ve dünya rekoru bulunan Hollandalı 30 yaşındaki sporcu Leontien Zijlaard, parkuru 3.06.31.001'lik derecesiyle tamamlayarak altın madalyaya ulaştı. Zijlaard, oyunlarda daha önce de bireysel takipte altın, puan yarışında ise gümüş madalya kazanıp 1 de dünya rekoru kırmıştı.

Yarışta ikinciliği 3.06.31.002'lik dereceyle Alman Hanka Kupfernagel kazanırken, üçüncülüğü de 3.06.31.003'lük dereceyle Litvanyalı Diana Ziliute aldı. Yarışmanın favorilerinden kariyerinde 12 dünya şampiyonluğu bulunan 41 yaşındaki Fransız sporcu Jeannie Longo Ciprelli, ancak 26. sırada yer alabildi ve katıldığı 5. olimpiyatta yine altın madalyaya uzanamadı.


Bunları da Beğenebilirsiniz