Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Ziftten kurtarılan köpeğin ismi 'Zift’ oldu

  DHA
  12 Nisan 2016 - 17:32Son Güncelleme : 12 Nisan 2016 - 17:36

  Zonguldak'ın Ereğli İlçesi'nde, tankerden sızan zifte yapışmış bulunarak kurtarılan yavru köpeğin tedavisi sürüyor. Sağlık durumu iyiye giden köpeğe, ‘Zift’ adı verildi.

  İlçeye bağlı Ormanlı Beldesi Kaymaklı Köyü girişinde tankerden dökülen zifte yapışmış bulunan yavru köpek Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri tarafından kurtarıldı. Köpek, Ereğli Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Sokak Hayvanları Rehabilitasyon ve Bakım Merkezi’nde tedaviye alındı. Üzerindeki zift temizlenerek sargıya alınan köpeğin tedavisi sürüyor.

  Ziftten kurtarılan köpeğin ismi Zift’ oldu

  3 VETERİNER HEKİM MÜDAHALE ETTİ

  Ereğli Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Atilla Bulak, 3 veteriner hekim ve yardımcı personel ile köpeğe müdahale ettiklerini belirterek şöyle dedi:
  Aç ve susuz kalan köpeğe 3 veteriner birden müdahale etti“Vücudunun sol tarafı yaklaşık 2 santimetrelik zift katmanıyla kaplı, ön ve arka ayakları birbirine yapışık ve uzun süre aç ve susuz kalmış bir vaziyetteydi.
  İyileşmeye başlayan yavru köpeğe zift adı verildi.Önce zift tabakasını çeşitli kimyasallarla söktük, ardından yıkama yaparak hareket etmesi neredeyse imkânsız olan çene ve ayakların normale dönmesi sağladık. Her geçen gün daha iyiye gidiyor. Kısa süre sonra tedavisini bitirip doğal yaşamına bırakacağız.”

  Ziftten kurtarılan köpeğin ismi Zift’ oldu

  Etiketler: Köpek , zift , Zonguldak
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı